Rozrywka

  • 6 czerwca 2024
  • 10 czerwca 2024
  • wyświetleń: 439

Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera

Za nami:

Dzika i kontrastowa Islandia to temat wystawy fotografii „Północ” Ireneusza Kaplera z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, która zostanie otwarta w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza w Tychach, w poniedziałek, 10 czerwca.

Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera
Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera · fot. Ireneusz Kapler- Czerwiec to moment kiedy zaczynamy myśleć o wakacjach, o wyjazdach - tych dalekich jak i tych bliskich. Moment w którym dość często wspominamy chłód, bo za oknem pierwsze upały. Islandia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie - dzika, odludna, surowa, kontrastowa. Tutaj przeplatają się opowieści o trollach, sagi islandzkie, mity nordyckie - z codziennością życia. To miejsce, gdzie zimą słońce przyświeca przez 3-4 godziny, a wiosną - ledwo chowa się za horyzont. To mała wyspa, która powierzchnią zajmuje dla porównania około 1/3 powierzchni Polski. Wyspa 130 wulkanów, 13 lodowców i niezliczonych gorących źródeł - mówi Ireneusz Kapler.

Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera
Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera · fot. Ireneusz Kapler


Zdjęcia zostały wykonane podczas czterech wypraw na Islandię zimą oraz wczesną jesienią, na przestrzeni 5 lat. Dla autora to pory roku kiedy ta wyspa pokazuje swoje surowe oblicze. To chyba najbardziej nieprzewidywalne pory roku, gdy pogoda potrafi zmienić się z godziny na godzinę.

- Zapraszam na krótką wycieczkę do miejsca w którym zostawiłem swoje serce - zachęca Irek Kapler.

Irek Kapler to miłośnik i amator fotografii, ale przede wszystkim podróży… tych dalekich i bliskich. Fotografie traktuje jako swego rodzaju „dziennik podróży” oraz „pamiętnik swoich przygód”. Podczas każdego wyjazdu - w kraju czy zagranicą - stara się poznać kulturę, kuchnię i obyczaje danego regionu. Poznać naturę i przyrodę miejsca, w którym się znajduje. W ten sposób poznaje kraj, krajobrazy ale też ludzi i tradycje - co pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na otaczający świat. Prywatnie - mieszkaniec Nikiszowca.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny.

Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera
Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera · fot. Ireneusz Kapler


Organizatorzy wystawy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. SDK „Tęcza” znajduje się w Tychach przy Alei Niepodległości 188.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic od 11 lat mogą rozwijać swoje zainteresowania. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Stowarzyszenie regularnie organizuje pokazy zdjęć (slide show), spotkania ze znanymi fotografami, spacery fotograficzne oraz wystawy zbiorowe i indywidualne. Więcej informacji na stronie ttf.tychy.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/973269737640772

Image Północ - wystawa fotografii Ireneusza Kaplera

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.