Rozrywka

  • 4 czerwca 2024
  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 754

Charytatywny Koncert Meli Koteluk dla tyskiego Świetlikowa!

Za nami:

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo organizuje w najbliższą sobotę 8 czerwca Charytatywny Koncert Meli Koteluk w bielskiej Cavatinie Hall! Początek o godz. 19.00.

„Chcemy dodawać życia dniom, nawet jeśli dni nie można już dodać do życia”. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 14 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa śląskiego.

Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci. Pod opiekę hospicjum trafiają dzieci w sytuacji, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości, dalsze leczenie niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice chcą wrócić do domu. Chcą znaleźć się w znanym sobie otoczeniu, blisko własnego łóżeczka i zabawek oraz najbliżej rodziny. Z daleka od szpitalnego hałasu i aparatury. Bo w domu dzieci mniej się boją…

Drugim obszarem działalności Fundacji jest opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Centrum Opieki Dziennej, czyli w takim „specjalistycznym przedszkolu”, które zostało otwarte w czerwcu 2017 roku. Fundacja nie miałaby możliwości działania, Centrum Dziennej Opieki nie miałby szansy powstać, a tyle dobra nie miałoby szansy się wydarzyć bez pomocy ofiarnych i wrażliwych osób.

Jedną z nich jest Mela Koteluk, która pierwszy raz przyjechała do Świetlikowa podczas jego budowy. Wsparła Fundację, biorąc udział w sesji do kalendarza charytatywnego, a z okazji 10-lecia organizacji oraz razem z Sebastianem Riedlem wykonała piękny, jubileuszowy koncert.

Link do biletów: https://cavatinahall.pl/events/mela-koteluk/?_gl=1*15jtkeo*_up*MQ..

Charytatywny Koncert Mela KOTELUK dla Świetlikowa

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.