Rozrywka

  • 27 maja 2024
  • wyświetleń: 363

Hania Derej Quintet z koncertem w Klubokawiarni Centralnej

W niedzielę 2 czerwca 19.00 w Klubokawiarni Centralnej w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury zabrzmi koncert zespołu Hania Derej Quintet.

derej


Hania Derej Quintet to zespół jazzowy, którego założycielką i liderką jest Hania Derej - pianistka, kompozytorka i dyrygentka z Tychów - jedna z barwniejszych postaci młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Artystka tworzy w różnych stylach muzycznych, natomiast jako Hania Derej Quintet prezentuje muzykę jazzową. W składzie instrumentalnym zespołu jest piano, puzon, saksofon tenorowy, bas i perkusja.

Zespół powstał w 2022 r. prezentując się podczas Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych CHOJAZZ2022 w Chodzieży. Od tamtej pory liderka przygotowała kompozycje, które tworzone były w przeróżnych okolicznościach, a najczęściej w podróży i są odzwierciedleniem stanu ducha, emocji, przemyśleń, sytuacji w jakich znajdowała się artystka będąc w ostatniej klasie liceum i w trakcie egzaminów na studia.

W czerwcu 2023 Hania Derej Quintet zaprezentował się podczas 25. Bielskiej Zadymki Jazzowej Orlen Jazz Festival w Bielsku Białej. Bardzo pozytywny odbiór publiczności skłonił artystkę do nagrania albumu. Materiał został nagrany na jesieni minionego roku w studio Radia Katowice, a premiera będzie miała miejsce 21 czerwca. Do tej pory ukazał się pierwszy singiel promujący płytę, który zyskał wiele pozytywnych opinii. Oprócz tego dostał się n także na playlisty polskie i międzynarodowe - m. in. Fresh Finds Jazz, New Music Friday Polska, Fresh Finis Polska. Materiał jest wydawany przez Holenderski Label ZenneZ Records.

W składzie zespołu występują znakomici muzycy młodego pokolenia związani ze śląskim środowiskiem jazzowym oraz Wydziałem Jazzowym Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureaci wielu krajowych i międzynarodowych konkursów.

  • Hania Derej - piano
  • Bartek Golec - puzon
  • Cyryl Lewczuk - saksofon
  • Szymon Mika - kontrabas
  • Kuba Długoborski - perkusja


Bilety w cenie 40 zł.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul" podaj