Rozrywka

 • 25 maja 2024
 • dzisiaj, 17:02
 • wyświetleń: 20512

Big Cyc, Bluszcz, Leepy, Marcin Daniec i zawody balonowe w Tychach!

W piątek, sobotę i niedzielę - 21, 22 i 23 czerwca kolorowe balony na ogrzane powietrze znów pojawią się nad Pszczyną i Tychami. W sobotę w Tychach będzie muzycznie i kabaretowo! Wystąpią: Big Cyc, Bluszcz, Leepy oraz Marcin Daniec!

Nocna gala balonowa III Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Pszczynie oraz wręczenie nagr
Nocna gala balonowa III Zawodów Balonowych o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Pszczynie oraz wręczenie nagród zwycięskim załogom - 24.06.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Sterowanie balonem na ogrzane powietrze wymaga nie lada umiejętności, ponieważ pilot może poruszać balonem tylko w górę i w dół. Balon unosi się dzięki zwiększeniu płomienia i podgrzaniu powietrza wewnątrz poliestrowej powłoki, a poprzez odpowietrzanie — opada. Przemieszcza się natomiast dzięki wykorzystaniu ruchów powietrza i wiatru. Najbardziej pożądanym czynnikiem podczas lotów jest słaby wiatr (2-3 m/s), dlatego najlepszą porą do przeprowadzenia zawodów jest wczesny ranek lub późne popołudnie.

Poza podziwianiem balonów podczas lotów konkursowych, widzowie będą mogli uczestniczyć także w nocnym pokazie balonów. Będzie to wyjątkowe widowisko, podczas którego czasze poszczególnych balonów zostaną oświetlone ogniem palników. Dzięki temu balony zamienią się w olbrzymie lampiony, które rozświetlą nocne niebo! W programie także koncerty i występ kabaretowy Marcina Dańca!

Wydarzenie organizowane jest z okazji 20. Rocznicy Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - ŚLĄSKIE! EUROPA!

W programie także koncerty i występ kabaretowy Marcina Dańca!

Wystąpią:

 • BIG CYC, czyli weterani, którzy na scenie są już ponad 35 lat, nadal bawiąc publiczność ponadczasowymi hitami i brawurą, której nie brakuje każdorazowo na scenie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman, Gadak, Maras i Skiba
 • BLUSZCZ, Jarek i Romek Zagrodni, bracia, którzy zadebiutowali w 2017 roku, dziś z 3 płytami na koncie i koncertami m.in. na Open'erze, OFF Festivalu i na Męskim Graniu.
 • LEEPY, lokalsi grający wyrazistą muzykę, ale na tyle elastyczni, że świetnie odnajduje się i w swojej rockowo-bluesowo-hip-hopowej wersji, i w łagodniejszych akustycznych brzmieniach
 • MARCIN DANIEC, od lat bawi Polaków lekką i do bólu trafną oceną rzeczywistości i ciętymi ripostami, których pewnie nie zabraknie w Tychach.


latawce


Wśród atrakcji także piknik, a na nim:

 • pokazy ogromnych latawców, które robią wrażenie ilością i wielkością, a potem - stwórz latawiec i zabierz go do domu, czeka ich kilkaset!
 • strefa dmuchańców - kilka dmuchańców dostępnych zupełnie za darmo!
 • balon na uwięzi - wznieś się nad Park!
 • balonowe zwierzaki dla wszystkich dzieci
 • animacje - na szczudłach i na ziemi, odwiedzą nas też TYSZAKI
 • bańki mydlane - czyli to, co dzieci lubią najbardziej!


Widzimy się w Tychach, w Parku Miejskim Solidarności (Plac pod Żyrafą) w sobotę 22 czerwca o godz. 15.00. Wstęp wolny!

Szczegółowy program znajdziecie na plakacie:

in the silesian sky

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.