Rozrywka

  • 27 maja 2024
  • 2 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1043

"Mam kota na punkcie Cukierka!" Wydarzenie dla fanów niesfornego kociaka!

Za nami:

W niedzielę 2 czerwca, w godzinach 12.00-15.00, w tyskiej Mediatece odbędzie się ogólnopolska prapremiera kolejnej książki o przygodach kota Cukierka pt.: „Posłuchaj Cukierku”. Organizatorzy zapraszają wszystkich fanów niesfornego kociaka na wydarzenie pod nazwą: „Mam kota na punkcie Cukierka”, wraz z bliskimi, rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. To dobra okazja na wspólne świętowanie z książką i z ulubionym bohaterem serii o kocie Cukierku.

Waldemar Cichoń i Dariusz Wanat
Waldemar Cichoń i Dariusz Wanat · fot. UM Tychy


Wśród wielu atrakcji tego dnia, przewidziano spotkanie z autorem serii Waldemarem Cichoniem, Dariuszem Wanatem, ilustratorem przygód kotka, a także warsztaty kociej muzyki pod okiem Krzysztofa Nowakowskiego, znanego w kraju i za granicą muzyka i kompozytora pochodzącego z Tychów.

W programie zaplanowano również ogłoszenie wyników miejskiego konkursu plastycznego, zorganizowanego przez partnera akcji Szkołę Podstawową nr 7 w Tychach, wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych, uroczyste wręczenie nagrody specjalnej Dariusza Wanata, animacje z kocimi wygibasami i malowaniem twarzy w kocie motywy.

Ważnym punktem programu będzie zbiórka karmy dla kociaków z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt, a także edukacyjne rozmowy na temat adopcji, dokarmiania i pomocy bezdomnym kotom, prowadzone przez Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach.

Na wydarzenie zapraszają: Urzędu Miasta Tychy wraz ze współorganizatorami: Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury i partnerami: Wydawnictwem Żwakowskim, Szkołą Podstawową nr 7, MOSiR Tychy, Miejskim Schroniskiem dla Zwierząt, Wolontariatem przy Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Tychach.

W przyszłym roku w Tychach planowane jest otwarcie miejskiego szlaku kota Cukierka, którym będą mogli podążać miłośnicy książkowej serii.

cukierku

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.