Rozrywka

  • 4 maja 2024
  • 19 maja 2024
  • wyświetleń: 1133

Tyski pianista Mateusz Krzyżowski wraca do koncertowania w USA!

Za nami:

W maju tyski pianista Mateusz Krzyżowski wraca do koncertowania za oceanem! Publikujemy harmonogram występów. Koncert w Miami będzie transmitowany na platformie YouTube!

Mateusz Krzyżowski w trasie koncertowej po USA - 11.2023 · fot. Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku


Mateusz Krzyżowski to zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego i półfinalista Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2021. Na przełomie października i listopada 2023 roku odbył swoją debiutancką trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Zagrał m.in. w Nowym Yorku, Paso Robles, Los Angeles i Seattle. Jesienna trasa to wynik współpracy Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, które ufundowało nagrody specjalne w postaci recitali w polskich placówkach dyplomatycznych w kilku lokalizacjach na świecie. Dzięki staraniom Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, który planował koncerty podczas trasy, pianista otrzymał wizę O-1 dla artystów o wyjątkowych zdolnościach i osiągnieciach. Trasę relacjonowaliśmy tutaj: [ZDJĘCIA] Tyski pianista Mateusz Krzyżowski już po trasie koncertowej po USA

Loading...


Loading...


W maju tyszanin powraca do Ameryki! Zagra w Seattle, Waszyngtonie i Miami.⁠ Poniżej harmonogram koncertów:

  • Niedziela, 5 maja, g. 15.00 - Dom Polski w Seattle
  • ⁠Środa, 8 maja, g. 16.00 - ⁠The Kennedy Center, Waszyngton
  • Sobota, 18 maja, g. 15.00 - Chopin Foundation of the U.S, Miami
  • Niedziela, 19 maja, g. 15.00 - Chopin Foundation of the U.S., Miami.


Koncert w Miami będzie transmitowany tutaj:



Warto wspomnieć, że Mateusz już 25 maja zagra w Chinach - w Ningbo!

Mateusz Krzyżowski grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych imienia Feliksa Rybickiego w Tychach, a następnie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mając 12 lat, został prawdopodobnie najmłodszym organistą w Polsce, a na pewno w Archidiecezji Katowickiej - funkcje tę objął w kościele na Wartogłowcu. Studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. W październiku 2021 roku dotarł do półfinału XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.