Rozrywka

  • 11 marca 2024
  • 8 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 708

Kultowy "Cholonek" w teatrze Korez z Diablakiem

Za nami:

8 kwietnia Klub Sportowo - Turystyczny Diablak zaprasza do katowickiego teatru "KOREZ" na sztukę "CHOLONEK". Jest tylko 50 biletów. Zapisy do 20 marca!

Cholonek
Cholonek · fot. Teatr Korez


Cholonek to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy Polską a Niemcami, pomiędzy snem a jawą, pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Przedstawienie, gdziekolwiek nie byłoby grane, od Stuttgartu przez Warszawę po Strzelce Opolskie, wywołuje łzy - łzy śmiechu i łzy wzruszenia. Spektakl uzyskał znakomite recenzje takich śląskich autorytetów, jak Kazimierz Kutz czy Michał Smolorz.

Został uznany za spektakl roku 2004, otrzymując w tej kategorii Złotą Maskę. Kolejna Złota Maska przypadła w udziale Grażynie Bułce za rolę Świętkowej w Cholonku, a Robert Talarczyk - autor adaptacji i współreżyser Cholonka, dostał po tej premierze Złotą Maskę za całokształt swojej twórczości.

To spektakl niezwykle zabawny. Powoduje salwy śmiechu, a jednocześnie dostarcza niezwykłych wzruszeń i daje okazję do refleksji nad tożsamością Ślązaków i tragicznymi losami tego narodu. Jak dotąd Cholonek grany jest zawsze przy pełnej widowni, zbiera świetne recenzje wszędzie jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. I tak już od 2004 roku...

Koszt:

  • 118,00 zł/os - studenci emeryci, renciści i osoby niepełnoletnie (UWAGA należy posiadać dokument uprawniający do ulgowego wstępu)
  • 138,00 zł/os pozostali uczestnicy.


Miejsca odbioru:

  • 16:45 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie
  • 17:05 Tychy - Urząd Miasta.


Powrót do Pszczyny około 22:00-23:00. Liczba miejsc: do 48 decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zapisów do 20 marca (lub do wyczerpania miejsc).

Zapisy bezpośrednio poprzez naszą klubową stronę http://www.kstdiablak.pl.

źródło: KST Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj