tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 lipca 2017
  • 8 sierpnia 2017

[ZDJĘCIA] Nocą z aparatem po Tychach, czyli II Tyski Night Spotting

W nocy z soboty na niedzielę 5/6 sierpnia w Tychach odbył się po raz drugi Tyski Night Spotting, czyli czterogodzinna nocna podróż po mieście, podczas której można było fotografować Tychy w różnych punktach i z różnej perspektywy.

II Tyski Night Spotting - 5/6.08.2017 · fot. Marek Wtorek, Tomasz Betka, Włodek Chrzanowski


Uczestnicy do dyspozycji mieli autobus PKM Tychy, który zapełnił się po godzinie 22.00 na Rynku i ruszył w kierunku osiedla „A” i głównego dworca kolejowego. Zatrzymując się w różnych punktach miasta uczestnicy uchwycili m.in. Bramę Słońca z księżycem czy autobus z szelkami w perspektywie pomnika „Żyrafy” docierając aż po osiedle „Z” i Cielmice.

- Trasa przejazdu została ustalona z uczestnikami wydarzenia, tak, aby każdy mógł sfotografować różne ciekawe miejsca przy okazji promując miasto oraz ekologiczną i cichą komunikację miejską. Celem nocnego fotografowania jest również zarażanie pasją mieszkańców miasta, pokazanie, że Tychy żyją wtedy, kiedy są ludzie na ulicach, że nocą również jest pięknie i co najważniejsze w każdym wydarzeniu to to, że ciągle się w Tychach coś dzieje i warto odejść od komputera wyjść z domu i poznać nowych ludzi - komentują organizatorzy.

II Tyski Night Spotting - 5/6.08.2017
II Tyski Night Spotting - 5/6.08.2017 · fot. Marek Wtorek, Tomasz Betka, Włodek Chrzanowski


Udział w imprezie był bezpłatny, więc wzięli w niej udział pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu, którzy byli nie tylko z Tychów, ale np. również z Gliwic.

Imprezę zapoczątkował w Tychach w ubiegłym roku tyski radny Michał Kasperczyk, który również prowadził nocny autobus. W tym roku odbyła się już druga edycja tego wydarzenia przyciągając jeszcze więcej pasjonatów nocnej fotografii. Impreza odbyła się dzięki wspólnym działaniom: Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY i PKM Tychy.

II Tyski Night Spotting - 5/6.08.2017
II Tyski Night Spotting - 5/6.08.2017 · fot. Marek Wtorek, Tomasz Betka, Włodek Chrzanowski


W październiku zdjęcia wykonane podczas tego nocnego spaceru autobusem, będzie można obejrzeć na wystawie i podczas slide show w Pasażu Kultury Andromeda.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.