Reklama

Rozrywka

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 401

Tydzień Przedsiębiorczości: gra "Chłopska Szkoła Biznesu" i wystawa o tyskich rzemieślnikach

Od 13 do 19 listopada trwać będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, 15 listopada o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Tychy odbędą się rozgrywki młodzieży w grze edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane sylwetki rękodzielników, z których usług możemy korzystać w naszym mieście.

Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - gra ekonomiczna i wystawa
Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - gra ekonomiczna i wystawa · fot. UM Tychy


„Chłopska Szkoła Biznesu” to planszowa gra inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra pomaga zrozumieć współczesne mechanizmy gospodarcze, rozwija kreatywność i kształtuje kompetencje społeczne. Ciekawa i angażująca forma rozgrywki ułatwia graczom zrozumienie współczesnych zjawisk gospodarczych, kształtuje postawy przedsiębiorcze, kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy, uczy negocjacji, rozwija kreatywność, innowacyjność w działaniu, chęć podejmowania inicjatyw.

Każdy gracz wciela się w rolę jednego z andrychowskich rzemieślników: kowala, piekarza lub tkacza, który produkuje i sprzedaje bryki handlowe, chleby lub lniane płótna. Celem graczy jest zebranie jak największego majątku, dzięki transakcjom z innymi graczami i realizowaniu wypraw handlowych na planszy - mapie Europy. Sala, w której odbywa się rozgrywka, zamienia się w wielki jarmark, gracze handlują i negocjują. Zwycięża drużyna, która zebrała największy majątek. Rozgrywki poprowadzą przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Tychy.

W grze mogą uczestniczyć dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z terenu miasta Tychy, tj. licea ogólnokształcące, branżowe szkoły I stopnia oraz technika. Rozgrywkom towarzyszy wystawa fotografii „Tyscy rzemieślnicy” w obiektywie Piotra Podsiadłego, którą następnie będzie można oglądać w holu Urzędu Miasta od 16 listopada 2023 r.

Będzie również okazja do zapoznania się z sylwetkami osób wpisanych do Tyskiej Bazy Rzemieślników podczas wystawy. Tyska Baza Rzemieślników to projekt tyskiego urzędu, który rozpoczął się w 2022 roku. Ma na celu stworzenie internetowej bazy zakładów z tradycją, dotarcie do osób, które w swojej codziennej pracy oferują nam produkty i usługi będące dziełem ich rąk i talentu. Jego ideą jest wsparcie lokalnych rzemieślników, którzy nie zawsze mają możliwości promowania swojej działalności czy produktów.

Wystawa potrwa do końca listopada 2023 r.

Szkoły zainteresowane udziałem w grze Urząd Miasta prosi o kontakt z Wydziałem Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy: tel. 32 776 31 03 lub 32 776 31 05. Email: dzialalnosc@umtychy.pl.

Regulamin i formularze zgłoszeniowe do pobrania na: https://umtychy.pl/artykul/8864/obchody-swiatowego-tygodnia-przedsiebiorczosci-gra-ekonomiczna-i-wystawa

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.