Reklama

Rozrywka

  • 28 października 2023
  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 5736

[ZDJĘCIA] Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Tychach

11 listopada mieszkańcy świętowali wspólnie 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości i nagranie ze wspólnego ośpiewania Mazurka Dąbrowskiego!

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Tychach - 11.11.2023 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Świętowanie rozpoczęło się od mszy w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach. Później uczestnicy przeszli wraz z Orkiestrą Dętą KWK Piast sprzed kościoła w kierunku Pomnika Niepodległości, gdzie odbyły się miejskie oficjalne uroczystości. Tam tyszanie wspólnie odśpiewali hymn. Zobaczcie nagranie:Pół godziny po południu mogliśmy obejrzeć prezentację edukacyjno-historyczną Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer z Wodzisławia Śląskiego. Po południu złożono kwiaty przy Pomniku Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie (ul. Katowicka).

O godz. 17.00 rozpoczął się koncert „Wielka klasyka w tyskich kościołach: Sacrum w rytmie latino i negro spirituals”. W kościele pw. św. Marii Magdaleny wystąpił Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile pod dyr. Dominiki Kawiorskiej realizowany w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.