Rozrywka

  • 2 sierpnia 2023
  • 24 maja 2024
  • wyświetleń: 6999

[ZDJĘCIA] Parking przy Dąbrowskiego zamienia się w strefę rekreacji!

Kończy się budowa strefy rekreacji przy ul. Dąbrowskiego. Teren starego parkingu zmienia się w nową przestrzeń z placem zabaw, zielenią i małą architekturą. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka!

Budowa strefy rekreacji przy ul. Dąbrowskiego zmierza ku końcowi - 21.05.2024 · fot. Tomasz Pestka


Prace ruszyły na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku. Z parkingu został ściągnięty asfalt. Inwestycja realizowana jest z inicjatywy mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa. Koszt inwestycji to 1 mln 143 tys. 484 zł.

Urząd Miasta w Tychach od dawna planował uporządkowanie tego terenu. Prośby o zajęcie się tym tematem do urzędu miasta kierowali także mieszkańcy. "Obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w przestrzeni wokół nas i nie chcemy stać obojętnie wobec spraw, które mają bezpośredni wpływ na jakość funkcjonowania w naszym mieście, a zwłaszcza zamieszkania i życia nas samych oraz naszych dzieci. Cieszyliśmy się, kiedy parking strzeżony przy ul. Henryka Dąbrowskiego został rozebrany. To bardzo ważne, by teren ten został zrewitalizowany i uzupełnił tereny zielone w naszym mieście" - pisali do magistratu przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z ulicy Darwina.

Tak wyglądał teren przez modernizacją:

Parking przy ulicy Dąbrowskiego przed remontem
Parking przy ulicy Dąbrowskiego przed remontem · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.