tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 27 sierpnia 2012
  • 1 września 2012

Tyska Różowa Masa Krytyczna

Za nami:

W sobotę, 1 września odbędzie się akcja dla rowerzystów "Tyska Różowa Masa Krytyczna".

Tyska Masa Krytyczna po raz pierwszy została zorganizowana w 2004 roku i wzięło w niej udział ponad 200 rowerzystów.

Tyska Masa Krytyczna to spotkanie rowerzystów oraz wspólny przejazd ulicami miasta, mający na celu zwrócenie uwagi kierowców na rowerzystów, walkę z ignorancją kierowców, popularyzowanie roweru jako ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczania się w mieście oraz rozwój społeczeństwa rowerowego w Tychach.

W sobotę, 1 września, odbędzie się edycja specjalna - Tyska Różowa Masa Krytyczna. Akcja skierowana jest głównie do rowerzystek, aby wyciągnąć je na rowery.

Organizatorzy zachęcają wszystkich aby ubrać się na różowo i przyłączyć się do akcji. Każdy przebrany rowerzysta otrzyma upominek. Dla uczestników przygotowano również okolicznościową pieczątkę.

Ma być wesoło i kolorowo, tak by barwny korowód rowerzystów przemierzający ulice Tychów był zauważony, szczególnie przez kierowców samochodów osobowych, którzy często nie zwracają uwagi na użytkowników jednośladów.

Początek o godz. 15.00 na parkingu przed Urzędem Miasta Tychy.

Trasa przejazdu Tyskiej Różowej Masy Krytycznej: UM Tychy, Al. Niepodległości, ul. Grota Roweckiego, ul. Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Jaśkowicka, ul. Stoczniowców 70, ul. Harcerska, ul. Begonii, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, Rynek.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY.


                         

 

lik / tychy.info, źródło: www.NOLTYCHY.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.