tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 21 kwietnia 2017
  • 29 kwietnia 2017

Tydzień z teatrem! Trwa TOPOFFFestival w Tychach!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

8 spektakli konkursowych, 2 pozakonkursowe i 1 produkcję specjalną będzie można zobaczyć podczas TopOFFFestivalu, który rozpocznie się w piątek w Tychach. Tyskie Spotkania Teatralne to pojedynek teatrów nieinstytucjonalnych.

TOPOFFFestival to konkurs dla najlepszych offowych spektakli sezonu. Celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla absolutnej czołówki ruchu teatrów alternatywnych. Do Tychów przyjadą najlepsi z najlepszych spoza mainstreamu. Grupy i artyści specjalizujący się w prawdziwym dzisiejszym teatrze środka, potrafiący rozmawiać z widownią, szukający prawdy o współczesności.

Pierwsza edycja tyskiego festiwalu w nowej formule będzie miała charakter pojedynku najbardziej popularnych stylów teatralnych kojarzonych z polskim offem. W Tychach spotkają się spektakle -
wizytówki najciekawszych grup i teatrów kilku ostatnich sezonów.

TopOFF zainauguruje spektakl "Kuszeta / Kaszeta", który powstał w ramach projektu Otwartej Sceny Teatru Tychy. Zaplanowano też pokazy spektakli Pawła Szkotaka "Wot takaja żizn", zrealizowanego w Teatrze Biuro Podróży oraz "Pudełko" w reżyserii Pawła Passiniego, przygotowane przez neTTheatre.

Konkursowe zmagania rozpoczną się we wtorek, 25 kwietnia. Zainauguruje je tyska grupa T.C.R wystawiająca "Gnienie" w reżyserii Marcina Stachonia. Tego samego dnia zaprezentuje się jeszcze Teatr Krzyk z Maszewa ze spektaklem "To Face" w reżyserii Marka Kościółka. Dzień później sceną zawładnie Miejskie Centrum Kultury w Tychach i spektakl "Dziób w dziób" wyreżyserowany przez Pawła Drzewieckiego oraz spektakl "Monsieur Chalire" Teatru HoM w reżyserii Jakuba Kotysa.

Drugą połowę konkursu otworzy Kompania Teatralna Mamro prezentująca przygotowany przez Grzegorza Reszkę spektakl "Teatrowcy/Epopeja". Następnie zobaczymy Teatr Barakah i "Requiem" w reżyserii Michała Górczyńskiego oraz spektakl Sceny Roboczej "Nie mów nikomu" w reżyserii Adama Ziajskiego.

Konkursowe pokazy zamknie Teatr Pijana Sypialnia spektaklem "Wesele" w reżyserii Sławomira Narlocha.

Spektakle oceni jury w składzie: Łucja Ginko, Ewa Rysowa, Jacek Mikołajczyk i Artur Pałyga. Najlepszy teatr otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych na wyprodukowanie spektaklu, który zostanie zaprezentowany podczas następnej edycji festiwalu. Wręczone zostaną również nagrody indywidualne, których łączna suma wynosi 6 tysięcy złotych.

topofffestival

BM / tychy.info
źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj