tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 4 sierpnia 2022
  • wczoraj, 07:39

Fortepian plenerowy na Baczu już na stałe! Program koncertów

Już w sobotę, 13 sierpnia na Plac Baczyńskiego w Tychach powraca fortepian plenerowy! Zagraj i nagraj, posłuchaj koncertów, baw się muzyką - zachęca Miejskie Centrum Kultury!

Tychy,PlacBaczyńskiego,Fortepian,Cadenza,fotodnia,instagram
Na Placu Baczyńskiego stanął fortepian plenerowy. W połowie sierpnia powróci! · fot. tychy.info


Przypomnijmy: tyszanie mogli zagrać na fortepianie plenerowym na "Baczu" po raz pierwszy od 30 kwietnia do 15 maja. Dostępny był dla każdego, kto odwiedził plac. Był także instrumentem wykorzystanym podczas recitali artystów. Na pożegnanie zasiadł za nim Tyski Ambasador Kultury, pianista i uczestnik zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego - Mateusz Krzyżowski.

Tym razem fortepian zostanie umieszczony na Placu Baczyńskiego już na stałe - informuje Ewa Grudniok - rzecznik prasowy tyskiego ratusza.

Począwszy od 13 sierpnia znów będziemy mogli zagrać na "Baczu"! Oprócz Miejskie Centrum Kultury zaprasza na serię koncertów!

Harmonogram:

  • sobota, 13 sierpnia - wiązanka mistrzów fortepianu i perełki muzyki filmowej // Kamila Wojtala
  • sobota, 27 sierpnia - muzyka klasyczna na cztery ręce // Agnieszka i Piotr Kopińscy
  • sobota, 3 września - letnie impresje // Katarzyna Rzeszutek - fortepian, Grażyna Jurszy - flet
  • sobota, 10 września - tribute to Wodecki // Klaudiusz Jania.


Początek zawsze o godz. 17.00.

- A Ty? Co zagrasz? Jesteśmy pewni, że zaskoczysz nas swoją pomysłowością i będziemy mogli poinformować o kolejnych spontanicznych koncertach - daj znać, nagrywaj filmiki i rób zdjęcia, a wrzucając je do sieci, oznaczaj @MCKTychy, @CadenzaPolska,@MiastoTychy - mówią pracownicy tyskiego MCK-u.

Fortepian plenerowy Cadenza robi furorę w Polsce i za granicą (obecnie można zagrać w plenerze np. w Katowicach), zbliżając ludzi, bo przecież język muzyki jest wspólny dla wszystkich. Organizatorzy zapraszają do muzycznej zabawy amatorów i profesjonalistów - na fortepianie można zorganizować spontaniczny recital, koncert ze znajomymi albo po prostu pobawić się z dziećmi. To świetna okazja, by oswoić się z muzyką i czerpać z niej radość - bezpośrednio, samodzielnie lub w większym gronie. Muzyka łagodzi obyczaje - ta w profesjonalnym wykonaniu pozwala miło spędzić czas i zrelaksować się, zaś ta samodzielnie wykonywana może być jeszcze większym źródłem radości, a może i odkryciem w sobie nowych talentów. Jedno jest pewne - fortepian plenerowy czekać będzie w Tychach na wszystkich tych, którzy chcą posłuchać muzyki, tworzyć ją, jak i po prostu doświadczyć jej bezpośrednio, kładąc palce na czarno-białej klawiaturze i oddając się jej urokowi.

fortepian na Baczu

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.