tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 12 lutego 2017
  • 12 sierpnia 2017

Scooter, Fun Factory, DjQuicksilver gwiazdami 90' Festival!

Za nami:

Dzisiaj w Katowicach odbędzie się 90′ Festival. Festiwal, który od lat reaktywuje największe światowe gwiazdy muzyki tych lat oraz zabiera wszystkich uczestników w pozytywną, nostalgiczną wycieczkę do przeszłości. W tym roku na scenie wystąpi m.in. Scooter, Fun Factory, RealMcCoy oraz DjQuicksilver.

Po trzech bardzo udanych edycjach w Bielsku-Białej impreza nabrała impetu i rozpoznawalności. Przyszedł czas, aby zwiększyć rozmach, umożliwić powrót do tamtych czasów jeszcze większej ilości osób i zaprosić gwiazdy, które popularnością swoich brzmień zjednały sobie tłumy wiernych fanów. Dlatego też czwarta odsłona największego festiwalu muzyki lat 90. w Europie odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach już 12 sierpnia.

Loading...


Artyści, którzy wystąpią podczas czwartej edycji festiwalu to:Fun Factory
Czyli niemiecki zespół eurodance z lat 90., którego producentem był Toni Cottura. Zespół powstał w 1992 r. Grupa Fun Factory była jedną z najpopularniejszych w latach 90. W niemal niezmienionym składzie reaktywowana została w 2013 roku. Ich najpopularniejsze przeboje to „I Wanna Be With U”, „Celebration”, „Close To You” czy „TurnitUp” wydany w 2016 roku.RealMcCoy
Zespół Real McCoy został założony przez rapera i producenta Olaf „O-Jay” Jeglitza w 1990. Największe przeboje pochodzą z ich pierwszej płyty, z wielkimi sukcesami koncertowali do 1997 roku. Znani są z przebojów takich jak „It’s On You”, „AnotherNight”, „Runaway” czy „Pump Up The Jam” - RAP.Maxx
Niemiecko-szwedzka grupa tworząca muzykę eurodance w latach 1993-1995. Najbardziej znana z utworu „Get-A-Way”. W 2016 roku zespół został reaktywowany (oryginalna wokalistka Linda Meek wraz z nowym raperem Elijah MC). W 2017 odbędzie się pierwsza od 22 lat trasa koncertowa zespołu!Jam &Plavka (from Jam & Spoon)
Jam &Spoon - niezwykle popularny w latach 90. niemiecki duet muzyczny. Tworzyli muzykę elektroniczną, dance i techno wyznaczając kierunek rozwoju muzyki dance.Najbardziej znane utwory to „Stell” oraz „Right In The Night”, „Find Me (Odyssey to Anyoona)” i „Angel” w których wokalistką była Plavka.Alex Christensen „U96”
Jeden z prekursorów muzyki techno. Zespół zadebiutował ogromnym hitem i klasykiem muzyki techno: Das Boot. Kolejne hity to produkcje zbliżone stylistycznie do eurodance: „Club Bizarre”, „Love Religion” oraz „Heaven”.DjQuicksilver
Oficjalny rezydent 90’ Festival. Jeden z najlepszych DJów na świecie. Jego najbardziej znane utwory to Bellissima, Free, I Have a Dream, Ameno czy Planet Love.Współpracował z takimi artystami jak Ian van Dahl, Faithless, oraz The Verve (przy utworze „Bittersweet Symphony”).Scooter
Jeden z najbardziej popularnych zespołów lat 90., który działa nieprzerwanie od 1993 roku. Energiczne show w ich wydaniu przekracza najwyższe wartości muzycznego zasilania. Największe przeboje to „Hyper Hyper”, „How Much Is the Fish”, „J’adore Hardcore”, „Maria (I Like It Loud)”, „Faster Harder Scooter”, „The Logical Song” I wieleinnych! Występ jest dopracowany w najmniejszym detalu, jest to muzyczno-pirotechniczne show o niesamowitym poziomie decybeli.Imprezę poprowadzi wspomniany wcześniej Toni Cottura. Niemiecki raper, członek zespołu Fun Factory i producent odpowiedzialny za sukcesy takich artystów, jak Fun Factory, Nana, BackstreetBoys, N’Sync. Wspólpracował również z P. Diddy.

Oczywiście to jeszcze nie są wszystkie Gwiazdy 90' Festival w Katowicach - pozostałe informacje niebawem!

Scooter, Fun Factory, DjQuicksilver gwiazdami 90'

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.