tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 15 marca 2022
  • 25 marca 2022

Mieszkanka jazzu i meksykańskiego folkloru w bielskiej Cavatina Hall

Za nami:

25 marca w nowo otwartej sali koncertowej Cavatoina Hall w Bielsku-Białej wystąpi artysta jazzowy Eduardo Bortolotti, który zaprezentuje muzykę ze swojego najnowszego albumu Huapango Nights.

Reklama

Cavatina Hall robi wrażenie. Niezwykłe wideo z drona
Cavatina Hall robi wrażenie


W grudniu 2020 roku Eduardo Bortolotti wydał swój pierwszy album zatytułowany „Huapango Nights”. Projekt łączy współczesny jazz z elementami tradycyjnego meksykańskiego folkloru. Oryginalne kompozycje i aranżacje muzyka dają bardzo ciekawe podejście do współczesnych skrzypiec. Tworząc „Huapango Nights” najważniejsze dla Eduardo Bortolottiego było ukazanie jego meksykańskich korzeni w nowoczesnej odsłonie jazzowej.

Do współpracy w projekcie zaprasza młodych i zdolnych muzyków jazzowych oraz ludowych, a każdy z nich wnosi swój kluczowy element do jakości całego albumu. Polsko- latynoskie serce zespołu rozkwita w jazzowych kompozycjach. Ludowości dodają instrumenty tradycyjne typu: jarana, szczęka osła czy przedkolumbijskie okaryny.

Jest to bardzo osobista podróż muzyczna, która podsumowuje okres od początku jego kariery muzycznej, jeszcze w rodzinnej Puebli, do obecnych czasów, w których pandemia ograniczyła możliwości wyrazu artystycznego. Stąd też na albumie znajdują się utwory, które są aranżacjami meksykańskiej muzyki ludowej, a także autorskimi kompozycjami jazzowymi stworzonymi w Polsce na przestrzeni lat oraz w roku 2020.

Eduardo Bortolotti to skrzypek jazzowy, kompozytor i pedagog. Ukończył skrzypce jazzowe na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz uzyskał drugi tytuł - magistra pedagogiki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Instytutu Muzyki.

Eduardo Bortolotti: Huapango Nights
25.03 / 19:00
Bilety: 50 zł do nabycia: cavatinahall.pl
Informacja:
(wt. - pt.) w godz. 10:00 - 18:00
kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.