tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 15 marca 2022
  • 20 marca 2022

Nie tylko Chopin: laureat konkursu chopinowskiego w Cavatina Hall

Za nami:

20 marca o godz. 19.00 w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall wysłuchamy koncertu "Nie tylko Chopin". Wystąpi przed państwem Martín García García, który w 2021 roku zdobył III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. międzynarodowym konkursie chopinowskim w Warszawie.

Reklama

Martin Garcia Garcia
Martín García García · fot. materiały prasowe


Martín García García - charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

Martín García García - Nie tylko Chopin
20.03/ godz. 19.00
Bilety: 40 - 80 zł do nabycia: cavatinahall.pl
Informacja:
(wt. - pt.) w godz. 10:00 - 18:00
kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588

cavatina hall

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.