tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 grudnia 2021
  • 19 stycznia 2022

Wojciech Chmielarz gościem Mediateki

Za nami:

W środę, 19 stycznia o godz. 18.00 tyską Mediatekę odwiedzi Wojciech Chmielarz. To będzie kolejne
spotkanie z cyklu Portrety literackie.

Wojciech Chmielarz
Wojciech Chmielarz · fot. Wojciech Rudzki


Wojciech Chmielarz jest dziennikarzem, pisarzem, autorem kryminałów przez wielu określanym mianem jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminałów. W swoim dorobku ma publikacje prasowe (Puls Biznesu, Polityka, Nowa Fantastyka, Pocisk, Press) oraz powieści. Wśród nich wymienić trzeba cykl o komisarzu Jakubie Mortce, cykl gliwicki, cykl z Bezimiennym oraz thrillery psychologiczne, w tym Żmijowisko, na podstawie którego powstał serial telewizyjny. W 2013 i 2014 roku Wojciech Chmielarz nominowany był do Nagrody Wielkiego Kalibru, a w2015 roku został jej laureatem za powieść Przejęcie. W 2019 roku otrzymał nagrodę Złoty Pocisk ( w kategorii najlepszy kryminał 2018 roku) za książę Żmijowisko.

Uwaga - na spotkanie obowiązują wejściówki, które będą dostępne od 5 stycznia w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (32 438 04 75).

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.