tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 grudnia 2021
  • 18 grudnia 2021

Przygotuj z Muzeum własnoręcznie ozdoby rodem z dawnych lat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

W przedświąteczny czas, w przerwie między przygotowaniami, Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na niespieszne późne popołudnie spędzone na rozmowach i wspomnieniach oraz przygotowywaniu własnoręcznych ozdób rodem z dawnych lat. Warsztaty zaplanowano na 18 grudnia w godz. 16.00-18.00. Muzeum zachęca do przyniesienia ze sobą archiwalnych fotografii z choinką w tle i ulubionych ozdób, nośników wspomnień.

o choinka
Przygotuj z Muzeum własnoręcznie ozdoby rodem z dawnych lat · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Gdzieś w albumach lub komputerowych archiwach czają się niezwykłe fotograficzne pamiątki. Na nich ciche bohaterki, wystrojone w bombki pamiętające dziecięce lata i ozdoby własnej roboty. Choinki małe i duże, „barokowe” i oszczędne, migoczące światełkami, czasami pokryte watą imitującą śnieg. Być może w tej grudniowej aurze napotykacie stare zdjęcia dokumentujące świąteczne wspomnienia, a z pudełek z ozdobami zerkają Jacek i Agatka lub muchomorek?

Warsztaty to propozycja nie tylko dla najmłodszych - muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie mogą przyjść w towarzystwie opiekuna.

  • Miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1,
  • prowadzi: Anna Kura,
  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl
  • Wstęp wolny!

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj