Rozrywka

  • 15 grudnia 2021
  • 10 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3157

Plastyczne zajęcia dla dzieci ze Szkołą Filmową w Muzeum Miejskim

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza najmłodszych w dniu 10 stycznia w godz. 9.00-10.30 na zajęcia plastyczne "Papier, zdjęcia, nożyce". Warsztaty poprowadzi prowadzi Anna Ryń - studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im K. Kieślowskiego w Katowicach. Punktem wyjścia będą archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Miejskiego w Tychach.

Zajęcia dla dzieci z wykładowcami Szkoły Filmowej w Katowicach
fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Stare fotografie posłużą do stworzenia rysunków i kolaży, którymi zamienimy czarno-białą rzeczywistość w kolorowe królestwo dzieci. Najmłodsi nauczą się, czym jest kolaż i spróbujemy własnych sił w tej dziedzinie. Wykorzystamy wiele różnych technik plastycznych.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-9 lat (klasy I-III) otworzą najmłodszym drogę do udziału w projekcie realizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach i Szkołę Filmową im K. Kieślowskiego w Katowicach. Prace powstałe podczas warsztatów posłużą Annie Ryń do stworzenia własnych kolaży. W ten sposób najmłodsi uczestnicy i uczestniczki warsztatów zostaną współautorami i współautorkami projektu artystycznego realizowanego pod okiem Rafała Milacha, artysty i wykładowcy Filmówki.

Warsztaty poprowadzi Anna Ryń - studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im K. Kieślowskiego w Katowicach. Fotografka, autorka etiud filmowych oraz kolaży. Lubi pracować z dziećmi. W ramach współpracy z EgoFilm prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej w całej Polsce. Prowadziła także zajęcia plastyczne w przedszkolu Gryfne w Katowicach.

Miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1;
Zapisy (liczba uczestników ograniczona do 15 osób): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl.

Wstęp wolny!

Więcej informacji: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/papier-zdjecia-nozyce-tworzymy-kolaz/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj