tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 2 grudnia 2021
  • 3 grudnia 2021

Wystawa fotografii naTYCHmiastowej w Browarze Obywatelskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Za nami:

W piątek, 3 grudnia o godz. 18.00 w galerii Browaru Obywatelskiego Tichauer Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy "naTYCHmiastowo" autorstwa Marty "Instaksiary" Nowakowicz-Jankowiak. Tematem wystawy są Tychy - miasto urodzenia i życia fotografki, przestrzeń przez nią uwielbiana, eksplorowana i utrwalana na filmie światłoczułym.

polaroid, instax
Wystawa fotografii naTYCHmiastowej w Browarze Obywatelskim · fot. pixabay.com


Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z autorką prac i twórczych rozmów. Prezentowane zdjęcia ukazują obiekty dobrze znane jak i te, co do których lokalizacji trzeba się mocno zastanowić. Autorka oprócz klasycznego ujmowania rzeczywistości eksperymentuje, przetwarza i nieustannie bawi się fotografią.

Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do wykorzystywanej przez Martę techniki fotograficznej i tematyki prac. Fotografia natychmiastowa ma w sobie pierwotność i magię fotografii. Jej początki sięgają lat 40. XX wieku, kiedy zaprezentowano światu pierwszy aparat błyskawiczny oraz film zawierający w sobie całą ciemnię fotograficzną. Zdjęcie było wywoływane i utrwalane w minutę po zrobieniu.

Współczesna fotografia natychmiastowa działa na analogicznych zasadach, zdjęcie wywołuje się i utrwala na naszych oczach. Fotografie są unikatowe ponieważ powstają tylko w jednym egzemplarzu. Nie ma tu filtrów fotograficznych, nie da się skorygować zdjęć. Mają swój niepowtarzalny klimat oraz analogową prawdę.

Wystawa „naTYCHmiastowo” jest elementem projektu Marty Nowakowicz-Jankowiak realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach VII edycji Tyskiego Banku Kultury. Zwieńczeniem projektu jest album fotograficzny wydany pod tym samym tytułem.

fotografia natychmiastowa

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj