tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 listopada 2021
  • 18 listopada 2021

Od negatywu do pliku: Sławoj Dubiel - warsztaty i pokaz zdjęć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

W czwartek, 18 listopada w godz. 18.00 - 20.00 Muzeum Miejskie w Tychach i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na warsztaty i pokaz zdjęć Sławoja Dubiela. Tematem tego spotkania będzie reprodukcja klasycznych negatywów za pomocą cyfrowej lustrzanki.

Sławoj Dubiel - warsztaty i pokaz zdjęć


Jak pisze sam artysta, zaplanowane zajęcia obejmą tematykę reprodukcji klasycznych negatywów (wielkoformatowych i małoobrazkowych) za pomocą cyfrowej lustrzanki z obiektywem macro. Można będzie się dowiedzieć, jak przygotować stanowisko do reprodukcji, jak wygląda proces reprodukcji z wykorzystaniem komputera, a także obróbka negatywu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zaproszony gość zaprezentuje także swoje fotografie.

Sławoj Dubiel jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Opolski). Specjalizuje się w klasycznej fotografii krajobrazu i fotografii przestrzeni postindustrialnych. Znany z działalności edukacyjnej, współzałożyciel Fundacji Warsztatów Fotograficznych 2.8. W 2017 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Laureat Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Nie pokazywał nigdy swoich zdjęć w Tychach.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe - zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz numer telefonu należy wysłać na adres info@ttf.tychy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem, należy sprawdzać także folder ze spamem. UWAGA! Nie wystarczy kliknąć na FB, że weźmie się udział w evencie, liczą się tylko zgłoszenia e-mailem.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.
Partnerzy i patroni: Muzeum Miejskie w Tychach, portal tychy.info i Tychy Press Photo.

Miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1.

Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w dniu spotkania.

ar / tychy.info
źródło: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj