tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 11 lipca 2016
  • 17 października 2016

[ZDJĘCIA] V zlot samochodów z lat 70. i nie tylko w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj

W niedzielę odbył się V Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko. Spotkanie miłośników starych aut miało miejsce pod Hotelem Styl 70 w Piasku.

Reklama

V Zlot Samochodów z lat 70-tych i nie tylko - 16.10.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter / tychy.info


W niedzielę o godzinie 11.00, jak co roku uczestnicy ruszyli w trasę rajdu turystycznego z zagadkami, konkurencjami zręcznościowymi i zwiedzaniem. Na mecie pod Hotelem około godziny 14.00 odbyła się prezentacja pojazdów i konkurencja finałowa. Właśnie tam w niedzielę można było podziwiać niezwykłe zabytki motoryzacji i zagłosować na najładniejszy samochód zlotu.

Zlot samochodów pod Hotelem Styl 70 co roku gromadzi dziesiątki załóg, które przyjeżdżają nawet z dalekich krańców Polski, a także z zagranicy. W tym roku lista zakwalifikowanych załóg liczyła 60 aut, w tym jedna aż z Rumunii. Wśród uczestników znajdowały się samochody, które coraz rzadziej mamy okazję oglądać na naszych drogach, a ich widok prawdziwie zapiera dech. W niedzielę było zatem można podziwiać niezwykłe Syreny, poczciwe Maluchy i Duże Fiaty, Wartburgi, Trabanty, Moskwicze, Warszawy, Garbusy, Mercedesy, ale również takie perełki jak Caddilac, Jaguar, Chevrolet, Dodge czy Buick.

V zlot samochodów z lat 70. i nie tylko w Piasku
V zlot samochodów z lat 70. i nie tylko w Piasku · fot. Andrzej Grynpeter / tychy.info


Zlot zawsze jest imprezą, która przyciąga uwagę nie tylko posiadaczy starych aut. Jest to bowiem niezwykłe spotkanie wszystkich fanów motoryzacji i pasjonatów, dla których pojazdy sprzed lat to nie tylko samochody, ale prawdziwe wehikuły, opowiadające niezwykłe historie. To także świetna okazja, aby poznać szerzej historię motoryzacji i przekonać się, że auta z tamtych czasów - zgodnie z zapewnieniami ich właścicieli - naprawdę mają duszę.

Organizatorem byli: Śląska Rodzina Syren oraz Towarzystwo Motoryzacyjne Zabytek. Tegoroczny zlot został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Pszczyny.

Hotel STYL70

43-211 Piasek
ul. Studzienicka 58

tel. 032 4493000
tel. 032 4493014new / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Styl70

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj