tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 30 sierpnia 2021
  • 18 września 2021

Otwarcie sezonu Sceny Młodego Widza w Teatrze Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Scena Młodego Widza w Teatrze Małym w Tychach to comiesięczny cykl spotkań z wartościowymi i ponadczasowymi spektaklami skierowanymi do dzieci i młodzieży. Nowy sezon Sceny otworzy spektakl „Wystarczy być” w reżyserii Radosława Kasiukiewicza, który zostanie wystawiony 18 września, o godz. 16.00. Będą też rodzinne warsztaty.

Reklama

scena młodego widza


Przedstawienie to przede wszystkim bajka o przyjaźni - takiej po prostu - bezinteresownej - takiej, która jest i niczego nie oczekuje w zamian. Ale nie tylko. Również o sile wyobraźni, która potrafi zmieniać rzeczywistość. Bohaterowie „Wystarczy być” wykorzystują tę siłę, by tworzyć własny, bajkowy świat (czasami kolorowy i piękny, a czasem, gdy wyobraźnia nie chce się słuchać właściciela- szary).

  • adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
  • scenografia: Michał Dracz
  • muzyka: Grzegorz Mazoń
  • asystent reżysera: Bogusław Michałek
  • obsada: Joanna Pruś (gościnnie)*/Anna Kukułowicz*, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Andrzej Piecuch


Scena Młodego Widza w Teatrze Małym w Tychach to comiesięczny cykl spotkań z wartościowymi i ponadczasowymi spektaklami skierowanymi do dzieci i młodzieży. Tegoroczna inauguracja sezonu ma znaczenie również dlatego, że oprócz znakomitego spektaklu „Wystarczy być” Teatru Maska z Rzeszowa, przeprowadzone zostaną rodzinne warsztaty „Dziwny las” wprowadzające do wspomnianej inscenizacji.

- W trakcie poprzedniego sezonu prowadziliśmy szereg warsztatów teatralnych, zarówno w formule online jak i hybrydowej. Nasze propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Na tyle sporym, że w tym momencie rodzice sami do nas piszą z pytaniami o kolejne propozycje. Więc wprowadzenie zasady, że do każdego spektaklu bajkowego w ramach Sceny Młodego Widza, przygotowujemy rodzinne warsztaty teatralne jest swoistą odpowiedzią na potrzeby naszych młodych widzów i ich bliskich - mówi Joanna Piwowar-Antosiewicz, edukatorka teatralna i opiekun SMW. Warto podkreślić, że w ramach propozycji programowych sceny młodych pojawią się warsztaty teatralne skierowane do młodzieży i dorosłych.

- Pierwsze z nich odbędą się 11 września i będą związane ze spektaklem „Przystanek”. „Podczas wspólnej pracy każdy będzie miał szansę podzielenia się swoją refleksją wynikającą z odbioru spektaklu oraz zestawienia jej z odbiorem innych widzów - mówi reżyserka spektaklu i prowadząca warsztat Anna Białoń.

ar / tychy.info

źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj