Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 31 maja 2016

Malkovich, Hartnett i dziewczyna Bonda przyjechali na Śląsk

Na terenie naszego województwa rozpoczęły się zdjęcia do "Doliny Bogów", najnowszego filmu Lecha Majewskiego, w którym grają znani aktorzy. W poniedziałek zdjęcia kręcone były w przestrzeniach Muzeum Śląskiego, a dzisiaj rozpoczęły się w Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

W filmie Lecha Majewskiego grają filmowe gwiazdy, których dotąd w Pszczynie nie mieliśmy: John Malkovich, Josh Hartnett, Charlotte Rampling, John Rhys-Davies, Keir Dullea i Berenice Marloh, która zagrała m.in. u boku Jamesa Bonda.

lech majewski
Lech Majewski - reżyser "Doliny Bogów" · fot. pless.pl


Reżyserem filmu jest pochodzący z Katowic Lech Majewski, który uznawany jest za twórcę niezwykle wszechstronnego. Jako reżyser dał się poznać szerszej publiczności dzięki obrazowi "Młyn i krzyż". Wystąpili w nim m.in. Rutger Hauer i Michael York. Na swoim koncie posiada jednak również nagradzanego "Wojaczka" i "Angelusa".

John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marloh
W filmie "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego występują (od lewej): John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marloh. · fot. Kadry z filmów: Herb Piratów, Apartament, Skyfall


Teraz Lech Majewski zdecydował się opowiedzieć mityczną historię najbogatszego człowieka na świecie, która jest zestawiona z archaiczną historią Indian. Część "indiańska" jest kręcona w Stanach Zjednoczonych, natomiast historia najbogatszego człowieka na świecie będzie nagrywana na Śląsku - między innymi na zamku w Pszczynie.

new, ups / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.