tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 26 maja 2016
  • 5 czerwca 2016

Turniej Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w tenisie ziemnym

Za nami:

W miniony weekend na kortach przy ul. Bratniej i kortach przy ul.Słowackiego odbył się pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej tym razem o Puchar Starosty Pszczyńskiego przy wsparciu finansowym Powiatu Pszczyńskiego.

Reklama

Do rozgrywek w pięciu kategoriach przystąpiło 50 zawodników. W kat. open mężczyzn, w której rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie, zwyciężył zawodnik klubu GregTeam Tomasz Kuś. W bardzo emocjonującym meczu pokonał Piotra Słotwińskiego. Trzecie miejsce zajęli Jiri Pytela i Janusz Siuda.

Nie mniej emocji przyniósł turniej w kat. 40+ mężczyzn. Do finału awansowali Bernardyn Pietras oraz Bogdan Królikowski, którzy przyjechali do nas z Czerwionki-Leszczyny. Zwycięzcą w tym pojedynku okazał się Bogdan Królikowski. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Leszek Wróbel z Żor. W kat. open kobiet po raz kolejny zwyciężyła Dorota Piotrowska, wygrywając w finale z Klaudią Sorek. Trzecie miejsce zajęła Aneta Pękała-Ulczok.

W niedzielne przedpołudnie na korty zawitali nasi najmłodsi. Jak zwykle swoją grą oczarowali publiczność sprawiając jej wiele radości. W rywalizacji dziewcząt do 12 lat zwyciężyła po raz pierwszy na naszych kortach Maria Andreou, która w finale pokonała Hanię Derej z Tych. Trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Bijałd z Bielska. Wśród chłopców zwyciężył po raz kolejny Antoś Pękała, który w finale pokonał swojego barta Franka. Trzecie miejsce zajął Arek Kopa z Tych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i medalami ufundowanymi przez starostę pszczyńskiego Pawła Sadzę. Bardzo cenne nagrody ufundowała firma Trend moda męska, Bank Spółdzielczy w Pszczynie oraz główny patron turnieju - Śląskie Centrum Tenisa.

- GregTeam bardzo serdecznie dziękuje sponsorom Trend Moda Męska, Bankowi Spółdzielczemu, Powiatowi Pszczyńskiemu, Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu oraz firmie cateringowej Kardamon. Szczególne podziękowania kierujemy do starosty Pawła Sadzy, który zawsze wyraża chęć wspierania nas podczas organizacji turniejów tenisowych. Dziękujemy bardzo licznie przybyłym sympatykom tenisa, którzy z pewnością nie zawiedli się poziomem tenisa prezentowanego przez zawodników - mówią organizatorzy. - Już niebawem bo 9-10 lipca druga edycja tego cyklu turniejowego. Serdecznie zapraszamy - dodają.

=Wyniki poszczególnych kategorii]
Do 12 lat chłopcy
1. Antoś Pękała
2. Franek Pękała
3. Arek Kopa

Do 12 lat dziewczęta
1. Maria Andreou
2. Hania Derej
3. Wiktoria Bijałd

Open kobiety
1. Dorota Piotrowska
2. Klaudia Sorek
3. Aneta Pękała-Ulczok

Mężczyźni 40+
1. Bogdan Królikowski
2. Bernardyn Pietras
3. Leszek Wróbel

Open mężczyzn
1. Tomasz Kuś
2. Piotr Słotwiński
3. Jiri Pytela/Janusz Siuda

PKTN GregTeam / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.