tychy.info

Rozrywka

 • 17 maja 2016

Nowość: Pakiety Medi-Spa w Gwarku - Zadbaj o kondycję i zdrowie!

Artykuł sponsorowany:

Bądź sprawny na wiosnę pomimo wieku i choroby! Skorzystaj z atrakcyjnych pakietów Medi-Spa w Gwarku w Goczałkowicach-Zdroju!

Gwarek, Goczałkowice
Nowość: Pakiety Medi-Spa w Gwarku - Zadbaj o kondycję i zdrowie!


Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek" w Goczałkowicach-Zdroju jako pierwszy w regionie wprowadził profesjonalne pakiety MEDI-SPA dla osób z bólami stawów i kręgosłupa. Pakiety te kierowane są również dla osób zmęczonych czy przewlekle narażonych na stres. Zabiegi prowadzone są w kameralnych warunkach przez wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, masażystów i dietetyka.

RODZAJE PAKIETÓW:PAKIET RELAKS I KONDYCJA jest to elitarny pakiet szczególnie polecany osobom pragnącym odstresować się, poprawić funkcje kręgosłupa i stawów, a także zredukować tkankę tłuszczową. Pakiet ten jest rekomendowany osobom narażonym na stres, prowadzącym siedzący tryb życia, z bólami i przeciążeniami mięśniowo szkieletowymi. Zabiegi fizjoterapeutyczne PAKIETU RELAKS I KONDYCJA są dobierane indywidualnie.

W skład pakietu wchodzą:
 • Ćwiczenia z elementami metody Pilates, mające na celu rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni wszystkich partii ciała, uelastycznienie stawów i kręgosłupa.
 • Masaż profilaktyczno - leczniczy, który wywiera wielokierunkowy wpływ na organizm. Do wyboru trzy rodzaje masażu: relaksacyjny dla osób potrzebujących odprężenia i wyciszenia, odchudzający podczas którego następuje rozbijanie komórek tkanki tłuszczowej, jako profilaktyka i leczenie rozstępów i cellulitu, drenaż limfatyczny jest polecany osobom, u których występują obrzęki spowodowane nieprawidłowym przepływem chłonki.
 • Aromatyczna kąpiel perełkowa działająca odprężająco i relaksacyjnie.
 • Sauna IR z muzykoterapią i koloroterapią zalecana jako zabieg hartujący i ogólnie odprężający.
 • Indywidualny plan żywieniowy - plan dietetyczny opracowany przez wykwalifikowanego dietetyka dostosowany do stanu zdrowia i preferencji żywieniowych oraz wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej.
PAKIET SPORTOWO-KONDYCYJNY to intensywny indywidualny program skierowany dla kobiet i mężczyzn wykrywający dysfunkcję i kompensację w obrębie układu ruchu. Pomaga skuteczniej uprawiać sport. Pakiet zawiera zestaw zabiegów regenerujących mięśnie po wysiłku sportowym, modeluje ciało, poprawia kondycję.

PAKIET SPORTOWO-KONDYCYJNY to indywidualne i kompleksowe podejście do każdego klienta, bowiem składa się z trzech wzajemnie uzupełniających się procesów:
 • Diagnostyka Funkcjonalna
 • Trening Funkcjonalny uzupełniony o Kinesiology Taping
 • Regeneracja Powysiłkowa


W ramach pakietu wykonywane są zabiegi:
 • Sauna IR - jeden z najefektywniejszych zabiegów sprzyjających odnowie powysiłkowej przy osłabieniu dużych grup mięśniowych. Promieniowanie to ma działanie dobroczynne o szerokich właściwościach regeneracyjnych. Poprawia przepływ krwi w mięśniach, co zwiększa wydalanie metabolitów powstałych w czasie intensywnych ćwiczeń. Sauna uważana jest za zabieg hartujący i ogólnie odprężający sportowca.
 • Masaż podwodny - zalecany jest bezpośrednio po treningu, gdyż istotnie poprawia krążenie krwi poprawia wydolność układu limfatycznego, dzięki temu odżywia i dotlenia tkanki organizmu, a także rozluźnia napięcie mięśniowe.
 • Masaż sportowy, którego celem jest najszybsze przygotowanie do wysiłku, jak i usunięcie skutków zmęczenia organizmu. Masaż sportowy stanowi nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych.
 • Indywidualny plan żywieniowy - odpowiednio opracowana dieta przez wykwalifikowanego dietetyka zwiększa efektywność wykonywanych ćwiczeń, bowiem dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i wydolności organizmu.


PAKIET ZDROWE STAWY to starannie dobrane zabiegi mające na celu zwiększenia ruchomości stawów. Przeznaczony jest dla osób, które narażone są na dolegliwości bólowe stawów obwodowych pochodzenia zwyrodnieniowego, reumatycznego bądź pourazowego.

Pakiet zawiera gimnastykę ogólnousprawniającą oraz do wyboru natrysk płaszczowy lub saunę IR, a także okłady borowinowe lub kąpiel solankową:
 • Zajęcia gimnastyki ogólnousprawniającej prowadzone są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów w kameralnej 6-osobowej grupie. Ćwiczenia nakierowane są na poprawę zakresu ruchomości w stawach obwodowych oraz zwiększenie elastyczności mięśni okołostawowych. Ważnym elementem zajęć stanowią ćwiczenia w odciążeniu, które zapewniają prawidłowe warunki do odżywienia chrząstki stawowej. Systematycznie wykonywane ćwiczenia pozwalają na zwiększenie siły mięśniowej i poprawę zborności stawów obwodowych.
 • Natrysk płaszczowy to zabieg wykorzystujący zarówno temperaturę jak i sam strumień wody będący czynnikiem masującym, co powoduje rozluźnienie i odprężenie organizmu. Zabieg ten zmniejsza ból pochodzenia stawowego. Dodatkowo poprawia przemianę materii, wzmacnia odporność organizmu oraz korzystnie wpływa na krążenie krwi.
 • W saunie IR ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu. Promieniowanie to ma działanie dobroczynne o wysokich właściwościach leczniczych, bowiem działa wielopłaszczyznowo na organizm człowieka. Sauna IR uważana jest za zabieg hartujący i odprężający. Oddziaływanie ciepłem powoduje regenerację i oczyszczenie organizmu oraz poprawia samopoczucie psychofizyczne.
 • Okłady borowinowe zalecane są w przewlekłych zespołach bólowych pochodzenia zwyrodnieniowego i reumatycznego oraz stanach pourazowych narządu ruchu. Dobroczynne działanie borowiny opiera się na miejscowym ogrzaniu powodującym rozluźnienie mięśni, wzrost rozciągliwości kolagenu, spadek mediatorów stanu zapalnego i przyspieszenie wchłaniania wysięków. Okłady borowinowe dzięki zawartym w sobie kwasom huminowym posiadają także działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i przeciwzapalne.
 • Kąpiel solankowa to relaksujący zabieg działający rozluźniająco i kojąco na wszelkie stany napięcia fizycznego i psychicznego. Zalecana dla osób z przewlekłymi bólami pochodzenia stawowego, jako rekonwalescencja po urazach oraz u osób z nadmiernym napięciem mięśniowym wynikającym z przemęczenia.


PAKIET ZDROWY KRĘGOSŁUP przeznaczony jest dla osób, które są narażone na przeciążenia mięśniowo-szkieletowe wynikające z wykonywanej pracy lub aktywności fizycznej. Ból kręgosłupa jest zjawiskiem dość powszechnym w rozwiniętych społeczeństwach. Siedzący tryb życia, długotrwałe przebywanie w wymuszonej pozycji, ciężka praca fizyczna, wielogodzinna praca biurowa, skrzywienia kręgosłupa, nadwaga wpływają negatywnie na stan kręgosłupa.

Zajęcia PAKIETU ZDROWY KRĘGOSŁUP prowadzone są w grupach 10-15 osobowych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Ćwiczenia zawierają w sobie elementy metody Pilates, które mają za zadanie rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni wszystkich partii ciała, wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego przyrostu, a także odciążenie kręgosłupa.

W trakcie trwania zabiegu klient także nabywa wiedzę dotyczącą prawidłowych wzorców postawy oraz ergonomii w pracy zawodowej i czynnościach dnia codziennego. Ponadto klient uczy się wykonywać prawidłowo aktywności sportowe (np. skłony, nordic walking).

PAKIET ZDROWY KRĘGOSŁUP zawiera spotkanie (wykład) z wykwalifikowanym mający na celu poznanie zasad zdrowego odżywiania i odchudzania.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług jakie proponuje bardzo doświadczony, mający dobrą renomę na rynku usług medycznych Zespół Rehabilitacyjny.

Wszelkich informacji udziela czynna przez 24 godzin na dobę Recepcja Zespołu Sanatoryjno-Szpitalnego Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek".

---

Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek"
ul. Uzdrowiskowa 51
43-230 Goczałkowice Zdrój
tel. 32 210 71 43
tel./fax 32 210 73 54
http://www.medispa.gwarek.info