tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 31 maja 2021
  • 12 czerwca 2021

Rozpocznij przygodę z Tyszakami - wystawa, spotkanie i wycieczka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Za nami:

Teo, Tula i Tik - to trzy sympatyczne skrzaty, bohaterowie książki napisanej przez tyszankę: Magdalenę Kulus pt.: „Tyszaki”. Od 1 czerwca w Gemini Park Tychy będzie można oglądać wystawę związaną z bohaterami tej książki. Osobiście Tyszaki pojawią się w Gemini Park Tychy w piątek, 11 czerwca, natomiast na 12 czerwca zaplanowano objazdową wycieczkę wesołym autobusem po naszym mieście! Będzie też premiera słuchowiska, a dzieci otrzymają książeczki!

Tyszaki
Rozpocznij przygodę z Tyszakami, które pojawią się w Gemini Parku! · fot. Kamil Peszat / UM Tychy


Dla wszystkich dzieci będą przygotowane niespodzianki związane z tyskimi skrzatami. W ten sam dzień będzie miała miejsce premiera słuchowiska pt.: "Tyszaki" na podstawie opowiadania Magdaleny Kulus. „Tyszaki” bezpłatnie otrzymają także rodzice dzieci, które urodziły się w 2021 roku, jeśli tylko zapiszą dziecko do tyskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

- Zapraszamy do zapisania dziecka do tyskiej Biblioteki Głównej (Mediateka, al. Piłsudskiego 16) i odebrania bezpłatnego egzemplarza książki pt . „Tyszaki” wraz z kartą czytelnika. Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nie ma lepiej działającej na wyobraźnię dziecka czynności niż czytanie. Pamiętajmy także, że czytając dziecku zaspokajamy jego najważniejsze potrzeby emocjonalne - czego nie zrobi za nas ani komputer ani telewizja - zachęca Anna Krawczyk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

W książce na kilkudziesięciu stronach opisano historie skrzatów Teo, Tuli i Tika.

- Skrzaty to postacie pojawiające się w literaturze od dawna. Stwierdziłam, że można stworzyć ich tyską wersję - tak powstały Tyszaki. Mam nadzieję, że wędrując po Tychach, dzieci będą ich szukać nie tylko w opisanych w książce miejscach, ale też pod kępkami traw, w koronach drzew, na ławkach i skwerach. Zależało mi na tym, by dodać naszemu miastu nieco magii i myślę, że to się udało - mówi Magdalena Kulus - autorka książki.

Od 1 czerwca w Gemini Park Tychy będzie można oglądać wystawę związaną z bohaterami tej książki. Osobiście Tyszaki pojawią się w Gemini Park Tychy w piątek , 11 czerwca. Dla wszystkich dzieci będą przygotowane niespodzianki związane z tyskimi skrzatami. W ten sam dzień będzie miała miejsce premiera słuchowiska pt .: "Tyszaki" na podstawie opowiadania Magdaleny Kulus, które zostało przygotowane przez pracowników i animatorów kultury z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

- Dodatkowo zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w programie animacyjnym pt. „Przygoda z Tyszakami” organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury. Bajkowe skrzaty: Tula, Tik i Teo, czyli główni bohaterowie opowiadania "Tyszaki", zabiorą dzieci 12 czerwca o godz. 15.00 oraz 17.30 na objazdową wycieczkę wesołym autobusem po naszym mieście.

- W ramach wycieczki uczestnicy odwiedzą fontannę na Rynku, plac zabaw „Balbina”, Park Niedźwiadków, plac „pod Żyrafą” oraz Paprocany. Uczestnicy wycieczki będą mogli wziąć udział w grach i zabawach prowadzonych przez książkowe skrzaty - mówi Małgorzata Król - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Zapisy na wycieczkę z Tyszakami prowadzi Klub Wilkowyje MCK, pod numerami telefonów: 32 227 26 22, 691 770 344, w godz. 10.00 -15.00 . Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona.

- Jestem pewien, że dzieci polubią bohaterów tej bajki, czyli trójkę sympatycznych skrzatów, które zamieszkały w Tychach i przeżywają w naszym mieście niesamowite przygody. Książki otwierają przed nami nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy i wzbogacają naszą wyobraźnię. Dlatego zachęcam, by razem z rodzicami odwiedzić naszą miejską bibliotekę i wypożyczyć tę ciekawą książkę o tyskich przygodach skrzatów Teo, Tuli i Tika - mówi Maciej Gramatyka - z-ca Prezydenta Tychów ds. społecznych.

W sumie Urząd Miasta Tychy zamówił 2000 sztuk książki „Tyszaki”.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj