tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

 • 21 maja 2021
 • 5 czerwca 2021

Dzień Dziecka w lesie z Tyskimi LoveLasami! Leśna podróż

Za nami:

5 czerwca w godzinach od 10.00 do 13.00 Tyskie LoveLasy organizują Dzień Dziecka w lesie. Będzie to wyprawa do Tajemniczego Lasu - leśna podróż dla rodzin z dziećmi!

dzień dziecka w lesie
To będzie wyprawa do tajemniczego lasu!


Coraz częściej na całym świecie obserwowany jest brak kontaktu z naturą nie tylko wśród zapracowanych i zabieganych osób dorosłych, ale również, co jest bardzo niepokojące, wśród dzieci. Richard Louv, który jest dziennikarzem i autorem ośmiu książek na temat związków między rodziną, przyrodą i społeczeństwem nazwał ten brak zespołem deficytu natury oraz brakiem witaminy "N". Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci. Wzmacnia ich potencjał intelektualny, kreatywność, uspokaja i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Aby pomóc Wam i Waszym pociechom w zaprzyjaźnieniu się z naturą, pobyciem ze sobą jako rodzina w leśnym środowisku i czerpania z niego garściami, zapraszamy Was wraz z Waszymi dziećmi na leśną podróż z okazji Dnia Dziecka.

Co będziemy robić?

 • Będziemy zanurzać się w leśnej atmosferze, otwierać nasze zmysły na to, co las chce nam w danym momencie ofiarować.
 • Będziemy obserwować naturę, słuchać jej, dotykać, wąchać, smakować.
 • Będziemy brać udział w leśnych aktywnościach, zabawach i grach.
 • Będziemy wcielać się w leśnych odkrywców i wędrowców.
 • Będziemy pić leśną herbatkę z zebranych przez nas wcześniej darów leśnych.
 • Będziemy podziwiać otaczającą nas przyrodę.


- Bardzo zachęcamy i zapraszamy rodziców/opiekunów do brania aktywnego udziału w leśnych zabawach, przez co Wasze dzieci na pewno będą czuły się pewniej, a co też z pewnością świetnie wpłynie na budowanie więzi z dzieckiem - zachęcają Anna i Grzegorz - prowadzący projekt Tyskie LoveLasy.

Zgłoszenia do udziału można nadsyłać do końca maja. Miejscem wyprawy będą tyskie lasy, ale szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania zostaną przesłane w wiadomości prywatnej osobom chętnym na wyprawę. Jeśli jesteście zainteresowani wspólnym spacerem po lesie i leśnymi zabawami skontaktujcie się poprzez:

 • messenger na naszym fanpage na fb : facebook.com/TyskieLoveLasy
 • maila: kontakt@tyskielovelasy.pl
 • zakładkę kontakt na stronie tyskielovelasy.pl
 • telefon: 693813511 (Ania).


Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Ilość rodzin będzie ograniczona maksymalnie do 4. Może wziąć udział oboje rodziców z dzieckiem lub dziećmi lub jeden z rodziców z pociechą / pociechami.

Spotkanie odbędzie się tylko przy dobrej pogodzie (w przypadku mocnego deszczu, silnego wiatru czy burzy, wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione na inny termin). Zabierzcie ze sobą dobre humory, dostosujcie ubiór do panującej temperatury, weźcie do plecaka przeciwdeszczową kurtkę.

Wyprawa potrwa około 2,5-3 godziny. Wydarzenie jest bezpłatne, ale jeśli doceniacie czas i serce włożone w organizację i chcielibyście wesprzeć rozwój projektu, będziecie mogli wrzucić dobrowolną kwotę za leśną wyprawę do skrzyneczki na koniec spaceru. Sami uznacie, czy chcesz i jaka ma być to kwota.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia lub zmiany terminu. Więcej informacji wraz z regulaminem wyprawy prześlą osobom zainteresowanym wyprawą.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www leśnego projektu: tyskielovelasy.pl/dzien-dziecka-w-lesie-lesna-podroz-dla-rodzin-z-dziecmi-sobota-5-06-2021-godz-10-30/

Warto też śledzić wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/209179157514441

wyprawa do lasu

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.