tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 18 maja 2021
  • 10 czerwca 2021

Rafael Santi zawita do Pasażu Kultury Andromeda

Za nami:

Po długim okresie "zamrożenia kultury" Pasaż Kultury Andromeda zaprasza na spotkanie z twórczością Rafaela Santi w ramach cyklu 'To jest sztuka!". 10 czerwca o godzinie 17.00 w twórczość malarza wprowadzi nas Katarzyna Czapla-Durska.

rafael santi
Rafael Santi zawita do Pasażu Kultury Andromeda · fot. materiały prasowe


Namalował niebo. I najpiękniejsze Madonny. Wdzięk, elegancja i spokój na każdym płótnie. Dlaczego zatem kobiety mu współczesne nie chciały modlić się do jego świętych? Czy mistrz miał słabości? Tak! Szczególnie jedną. Jaką? Dowiecie się już 10 czerwca o godz. 17.00!

Raffaello Santi, znany później jako Rafael, był malarzem, rysownikiem i architektem. Zaliczany jest do grona najznakomitszych twórców epoki renesansu, na równi z Michałem Aniołem i Leonadro da Vinci, których przez całe życie stawiał sobie za wzór. Jego najbardziej znanym dziełem jest obraz „Madonna Sykstyńska”, a dwa zapatrzone w górę aniołki to jeden z najpopularniejszych motywów pochodzących z tego obrazu, które masowo reprodukowane są na współczesnych przedmiotach codziennego użytku.

Wielki talent Rafaela dostrzeżono bardzo szybko, dzięki temu, że jego ojciec był malarzem. Jego drugim nauczycielem był Pietro Perugino (Pietro Vannucci), na którym młody Santi wzorował się, tworząc swoje pierwsze obrazy. Szybko porzucił kopiowanie swojego mistrza i wypracował własny styl. Na rozwój jego malarstwa największy wpływ miały jednak dzieła Leonarda da Vinci i Michała Anioła.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.