tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 17 maja 2021
  • 22 maja 2021

Spacer leśny z elementami shinrin yoku w tyskim lesie

Za nami:

Pani Anna - założycielka projektu Tyskie LoveLasy, który zrzesza miłośników leśnej przyrody, zaprasza w sobotę, 22 maja w godzinach 8.30-11.00 na spacer leśny z elementami shinrin yoku, czyli wywodzącej się z Japonii kąpieli leśnej.

spacer leśny


- Podczas porannego spaceru zanurzymy się w leśnej atmosferze i otworzymy się na wszystko, co las chce nam w danym momencie ofiarować. Będziemy bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie, nasłuchiwać śpiewu ptaków i szumu drzew, dotykać kory drzew i innych leśnych cudów. Będziemy spacerować wolno i uważnie. Będziemy przyglądać się leśnej bioróżnorodności i szukać leśnego życia - zapowiada organizatorka wydarzenia, pani Anna - certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych shinrin yoku i dendrolog.

Wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody, dlatego należy dostosować swój strój do panujących warunków oraz temperatury. Jedyną przeszkodą w spacerze będą silne wiatry lub/i burze - wtedy spacer zostanie odwołany, o czym organizatorka poinformuje w dniu wydarzenia.

Podczas spaceru planowany jest krótki przystanek na mały piknik - można zabrać ze sobą
przekąski dla siebie lub takie, którymi chciałbyś podzielić się z innymi oraz herbatę lub kawę w termosie.

Ilość osób, które mogą wziąć udział w spacerze, jest ograniczona. Osoby zainteresowane są proszone o wysłanie informacji o chęci uczestnictwa na maila: kontakt@tyskielovelasy.pl, lub w wiadomości przez komunikator messenger na Facebooku. Można też dzwonić pod numer telefonu 693 813 511. Osobom zainteresowanym lub zdecydowanym organizator prześle 2-3 dni przez spacerem informację o miejscu spotkania wraz z regulaminem wydarzenia.

Spacer potrwa około 2,5-3 godzin. Wydarzenie jest bezpłatne, ale jeśli doceniacie czas organizatorki poświęcony na przeprowadzenie spaceru i chciałabyś/chciałbyś wesprzeć rozwój projektu, będziesz mogła/mógł wrzucić dobrowolną kwotę do skrzyneczki na koniec spaceru. Sam uznasz, jaka ma być to kwota i czy jesteś ze spaceru zadowolona/zadowolony.

Udział w wydarzeniu bierzemy na własną odpowiedzialność. Dzieci mogą spacerować tylko pod opieką dorosłych (rodziców lub opiekunów).

Szczegóły o wydarzeniu znajdziesz na stronie internetowej Tyskich LoveLasów.

- Do zobaczenia na leśnej ścieżce! - zaprasza pani Anna.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.