tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 6 maja 2021

Maj w tyskiej bibliotece - wydarzenia i zasady korzystania ze zbiorów

Biblioteka zaprasza do skorzystania ze swojej oferty on-line! Na jakich zasadach działają placówki tyskiej książnicy w tym miesiącu?

Mediateka, biblioteka główna, MBP Tychy
fot. MBP Tychy


Planowane wydarzenia on-line:

8 - 15 maja - spotkanie autorskie on-line (dostępne na stronie www.mbp.tychy.pl w zakładce 65 lat Biblioteki i na Facebooku MBP Tychy) z Violettą Ozminkowski - autorką książki o Marii Czubaszek "W coś trzeba nie wierzyć".
8 - 15 maja - Bajkoopowiadacz (spotkanie dostępne na stronie www.mbp.tychy.pl w zakładce 65 lat Biblioteki i na Facebooku MBP Tychy)
8 - 15 maja - cykl wystaw o książkach i bibliotece, przygotowany z okazji Tygodnia Bibliotek (wystawy można obejrzeć w naszych placówkach).

Trwają też konkursy:

  • W Tychach jest pięknie... bo jest Biblioteka - konkurs fotograficzny
  • Laurka dla Biblioteki - konkurs plastyczny


Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.mbp.tychy.pl w zakładce 65 lat Biblioteki.

Jak działa obecnie biblioteka?Wstrzymane zostaje naliczanie kar bieżących do 31 maja, a terminy zwrotu zbiorów automatycznie przedłużają się do 31 maja.

Wrzutnia i książkomat są czynne całodobowo, a zamówienia będą realizowane od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki. Czytelnicy, którzy nie korzystają z Biblioteki Głównej oraz nie posiadają uprawnień do korzystania z książkomatu proszeni są o kontakt z działami celem nadania uprawnień:
  • Wypożyczalnia Główna: 32 438 04 60
  • Dział dla dzieci: 32 438 04 65
  • Dział Muzyczny i Książki Mówionej: 32 438 04 75


Ze względu na ograniczoną liczbę skrytek czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

Na życzenie czytelnika Czytelnia Biblioteki Głównej (32 438 04 70) w godzinach od 7.30 do 18.00 wykonuje skany z materiałów bibliotecznych oraz rozdaje kody do IBUK Libra.

Czytelnia naukowa, multimedialna oraz stanowiska komputerowe pozostają niedostępne do odwołania. W dalszym ciągu, do odwołania, nie są przyjmowane darów. Nie odbywają się żadne spotkania ani imprezy biblioteczne z udziałem publiczności.

Z powodu łączenia placówek, zbiory filii nr 9 (Szpital Megrez) można oddawać w filii nr 13 (al. Niepodległości 110) - w tym przypadku nie są naliczane kary.

Warto śledzić zakładkę "komunikaty" na stornie biblioteki, gdyż tam znajdują się wszystkie ważne informacje o funkcjonowaniu placówki, w tym o zmianach godzin otwarcia.

ar / tychy.info, źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.