tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2021
  • 6 maja 2021

Legenda Kazimierza Górskiego - spotkanie online wokół książki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Już 6 maja o godzinie18.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie online z Mirosławem Wlekłym, reporterem i autorem książek. Pretekstem do spotkania jest książka „Górski. Wygramy my albo oni”, wydana w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak.

górski


Książka cenionego reportera Mirosława Wlekłego „Górski. Wygramy my albo oni”. To pierwsza pełna biografia legendarnego trenera, który doprowadził reprezentację Polski do trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego w 1972 roku.

Jak wyglądała jego droga z przedwojennego Lwowa na największe stadiony świata? Jakie były tajemnice jego sukcesu? Dlaczego pomimo, jak sądzą niektórzy, nonszalanckiego stosunku do panujących reguł sięgał po najwyższe trofea? Co sądzą o nim byli zawodnicy? Mirosław Wlekły podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. To nie tylko biografia trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki.

Mirosław Wlekły jest także autorem innych świetnie przyjętych książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi” oraz „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Jest laureatem Nagrody Magellana. Był nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Spotkanie poprowadzi: Piotr Zawadzki
Dostęp online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu).

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj