Rozrywka

  • 27 maja 2012
  • 22 lipca 2012
  • wyświetleń: 4435

SAMI: koncert w Tychach

Za nami:

Twórcy przeboju “Lato 2000″ - zespół SAMI, wystąpi w Tychach 7 i 22 lipca.

Debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000″, który w lipcu 2000 roku pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy “AirPlayChart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce.

W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie “Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów.

Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za “Debiut Roku”.

Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę “Dla reszty świata”. Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka “Za mało” do słów Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka “Oto jestem”, która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim.”

Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem ZNACZEK. Na festiwalu SopotHitFestiwal 2008 organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA , piosenka zajęła 5 miejsce. Piosenkę można było usłyszeć w Radio ZET, ESKA i RMF FM.

lik / tychy.info

źródło: sami.com.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.