tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 16 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021

Emigranci - nowe słuchowisko Teatru Małego na podstawie Mrożka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

23 kwietnia o godz. 19.00 na stronie Teatru Małego w Tychach odbędzie się premiera słuchowiska „Emigranci” Sławomira Mrożka w reżyserii Karoliny Przystupy. Występują: Krzysztof Kwiatkowski oraz Krzysztof Szczepaniak!

Realizacja Emigratów
Realizacja Emigrantów w Teatrze Małym · fot. Teatr Mały


- Emigrantów Sławomira Mrożka zrealizowaliśmy jako słuchowisko, czyli teatr radiowy. Skróty w tekście, jakich dokonałam są bardzo minimalne. Dramat Mrożka jest genialnie skonstruowany, więc zmiana tego nie miałaby sensu. W związku z tym całe znaczenie, przesłanie i integralność tekstu zostały zachowane. Adaptacja na słuchowisko polegała na tym, że te rzeczy, których odbiorca nie zobaczy, zostały zastąpione dźwiękiem, np. gdy postać wchodzi na scenę, u nas słychać dźwięk otwieranych drzwi i kroki. Mrożek napisał swój dramat tak, że idealnie nadaje się na słuchowisko - bohaterowie siedzą w piwnicznym mieszkaniu i nasłuchują odgłosów sąsiadów, ich imprezy sylwestrowej, dźwięków z ulicy. Postacie AA i XX są grane przez świetnych aktorów Krzysztofa Kwiatkowskiego i Krzysztofa Szczepaniaka doświadczonych w pracy teatralnej, filmowej, teatrze radiowym i dubbingu. Emigranci to bardzo aktualny dramat, nie tylko o relacjach z władzą, ale również o samotności, przyjaźni, oddaleniu i tęsknocie. A wszyscy to czujemy w obecnej sytuacji. W czasie, kiedy teatry są zamknięte forma słuchowiska wydaje się idealna dla oddania myśli tego tekstu - pisze Karolina Przystupa - reżyserka słuchowiska.

Adaptacja tekstu, reżyseria: Karolina Przystupa
Obsada:
AA - Krzysztof Kwiatkowski
XX - Krzysztof Szczepaniak

Realizacja dźwięku: Tomasz Cichocki
Montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Miks i mastering: Krzysztof Kurek
Producent wykonawczy: Maciej Górski
W słuchowisku wykorzystano utwory Toma Waits’a: „Old Shoes” i “Blue Skies”

Produkcja: Teatr Mały w Tychach

Premiera: 23 kwietnia, godz. 19:00, www.teatrmaly.tychy.pl

emigranci

ar / tychy.info
źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj