tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 15 kwietnia 2021
  • 22 kwietnia 2021

Siła piłki nożnej - spotkanie online z dziennikarzem sportowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Pretekstem do spotkania jest książka „Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców” Stefana Szczepłka - dziennikarza sportowego Rzeczpospolitej. Będzie można je śledzić w internecie już w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 18.00.

szczepłek


Stefan Szczepłek to dziennikarz sportowy z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Pracował w „Sztandarze Młodych”, tygodniku „Piłka Nożna”, redakcji sportowej TVP, „Życiu Warszawy”, a obecnie pisze dla „Rzeczpospolitej”. Był korespondentem prasowym i telewizyjnym na sześciu mundialach, siedmiu mistrzostwach Europy i kilkunastu finałach europejskich pucharów. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu książek o futbolu. Jest laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa, zdobywcą „Złotego Pióra” Klubu Dziennikarzy Sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Srebrnego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za całokształt twórczości w zakresie publicystyki sportowej.

Jego książka „Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców” opowiada o 14 ważnych meczach piłkarskiej reprezentacji Polski, w których sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju wpływała na boiskowe wydarzenia, a wynik rywalizacji zmieniał społeczeństwo i kształtował nasz futbol. Porozmawiamy z jej autorem nie tylko o nich, ale i o skutkach, jakie wywołały. To będzie także okazja do rozmowy o nadchodzących piłkarskich Mistrzostwach Europy, w których będziemy trzymać kciuki za naszą drużynę.

Spotkanie online:


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj