tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 lutego 2016
  • 5 marca 2016

Lipali w Underground Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj

Za nami:

Pierwszy taki koncert w Tychach po dwóch latach, a do tego z większą mocą, bo z Czwartym i z nową płytą "Fasady".

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 19.00. Jako support wystąpią Srogo i Beta Julia. Cena biletów: 35 zł przed/ 45 zł w dniu koncertu.

Lipali w Underground Pub & Support Srogo i Beta Julia


Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.

W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. Pi Album został zrealizowany w warszawskim studiu Elektra, we współpracy z producentem Adamem Toczko.

25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. Bloo. Album był promowany singlem pt. Sen o lepszym dniu.. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki.

27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. Trio. Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu „Biała flaga” z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany Akustyk Live. Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S.Lutosławskiego (S1) w Warszawie 16 kwietnia także 2011 roku.

Ponad trzy lata od wydania „Trio” zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta 3850 została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015 r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR.
Srogo - zespół pochodzący z Tychów i Katowic grający na polskich scenach od 2013 roku.
Aktualnie (5 grudnia 2015) zespół wydał swoją pierwszą EPę skłądającą się z 7 numerów - wszystkie w języku polskim. Grupa dwa lata temu supportowała Lipali w Tychach właśnie!

Muzyka Srogo oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal i polskie pełne niedomówień/przenośni teksty. Charyzmatyczny wokal na scenie, żywy kontakt z publicznością i szczerość, to to co przemawia przez zespół w trakcie jego występów.
Beta Julia - kwadrat myślowy zakorzeniony w rock&roll'u. Inspirujący się magią, sztuką i matematyką. Punktowa energia przepuszczona przez ramiona tworzy ciekawą muzyczną bryłę, którą można wręcz odczuć jak stacza się wprost do głowy.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Underground Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Underground Pub" podaj