tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 26 marca 2021

[WIDEO] Ludzie ludziom zgotowali ten los - podsumowanie konkursu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, nie mogło odbyć się uroczyste podsumowanie XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. W zamian organizatorzy zapraszają do obejrzenia podsumowania konkursu z fragmentami rozmowy z byłą więźniarką KL Auschwitz - Zdzisławą Włodarczyk.

ReklamaCelem konkursu plastycznego było szerzenie wiedzy historycznej o niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, upamiętnianie Ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada oraz wyrażenie w formie plastycznej własnych refleksji, nawiązujących do słów Zofii Nałkowskiej:„Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania z fragmentami rozmowy z byłą więźniarką KL Auschwitz - Zdzisławą Włodarczyk oraz wypowiedzią dyrektora Międzynarodowego Centrum Edukacji w Oświęcimiu - Andrzeja Kacorzyka, i Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

Wystawę prac laureatów można zobaczyć w zakładce „galeria” na stronie kultura.tychy.pl oraz pod tym linkiem (wirtualne zwiedzanie wystawy 360°).

Organizator: MDK 1 - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.
Współorganizatorzy konkursu: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, IPN oraz Miasto Tychy.
Sponsorzy: Master Odpady i Energia, RPWiK Wodociągi Tychy S.A., PEC Tychy, KSSE Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, NSZZ Solidarność, ZNP Tychy.

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj