tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 marca 2021
  • 28 marca 2021

Magnetyzm w sieci, czyli Aleksandra Fredry Śluby panieńskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Najnowsza realizacja Teatru Małego przepracowuje komedię Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie - magnetyzm serca”. Spektakl z Katarzyną Herman nawiązuje do pandemii dotykającej w minionych miesiącach ludzi pod każdą szerokością geograficzną, a co za tym idzie, będzie też o izolacji. Do obejrzenia spektaklu w internecie zapraszamy od 28 marca. Premiera o godz. 15.00!Bohaterowie przedstawienia online „Magnetyzm w sieci” wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach, to aktorzy, którzy w związku z „zamrożeniem” działalności kulturalnej, nie znajdują ujścia dla swych artystycznych potrzeb kreacji. Nie mogąc wyjść na scenę, aranżują spotkanie online, w trakcie którego odgrywają zaplanowaną na ten czas prezentację przedstawienia na podstawie legendarnej komedii hrabiego Fredro. Niejako przy okazji, odkrywamy na nowo piękno fredrowskiego języka i misternie utkaną intrygę, zza której wyłaniają się postaci z krwi i kości, bohaterowie w różnym wieku, których łączy potrzeba bliskości drugiego człowieka i nieodparta chęć spotkania się twarzą w twarz.

Wystąpili: Katarzyna Herman, Andrzej Warcaba, Anna Buczkowska, Anna Siek, Krzysztof Szczepaniak, Kamil Maria Banasiak.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Drzewiecki

Spektakl zrealizowano w ramach programu grantowego dla teatrów organizowanego przez Związek „Cyfrowa Polska” i serwis YouTube.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj