tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 lutego 2016
  • 28 lutego 2016

Podróż muzyczna śladami miłości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Amore to po włosku miłość. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo miłość jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

m.youtube.com/watch?feature=em-upload_owner&v=tFAndJtrkgo

Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60-tych. Dalidy, Elvisa Presley'a, The Beatles, czy Roberty Flack. Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

„d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji. Akcja rozgrywa się w latach 60 tych XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej a nawet strajków '68. Tłem będą wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, Ciao Ciao Bambina.

Spektakl będzie można obejrzeć w niedzielę, 28 lutego o godzinie 18.30. Cena biletu normalnego wynosi 37 zł, ulgowego (leg. emeryci, renciści, studenci) - 30 zł, zaś na kartę stałego widza - 26 zł.

Małgorzata Wojtulewicz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj