tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 10 marca 2021
  • 11 marca 2021

To jest sztuka! „Piękno scen niepozornych - Jan Vermeer”

Za nami:

Wraz z Katarzyną Czaplą-Durską - absolwentką Uniwersytetu Śląskiego (Historia sztuki) oraz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie (Symbolika w kulturach świata) Teatr Mały zaprasza do Pasażu Kultury Andromeda na spotkanie z dziełami Jana Vermeera. Wydarzenie z cyklu “To jest sztuka!” już 11 marca, o godz. 17.00.

vermeer
Dziewczyna z perłą Johannesa Vermeera · fot. materiały prasowe


Johannes Vermeer. Tak mało o nim wiemy. Fascynuje i zachwyca. I tak niewiele płócien. Kim są kobiety czytające listy? Kto do nich pisał i o czym? W czym tkwi siła portretu najsłynniejszej dziewczyny z perłą? Jak namalować ciszę? O tym i o najsłynniejszym pejzażu świata usłyszycie od gospodyni projektu “To jest sztuka”!

Holenderski malarz Jan Vermeer, a właściwie Johannes Vermeer, był „(...)przede wszystkim artystą, podglądaczem życia codziennego i wad mieszczaństwa. Jego niesamowita wrażliwość na detale codzienności do dziś hipnotyzuje odbiorcę. Swym realizmem, swą magią, niepokojąco doskonałą grą światła jak z fotograficznej kliszy. Był także odpowiedzialnym ojcem rodziny, który nie mógł znieść swej porażki. Człowiekiem nieustannie dążącym do estetycznej i etycznej perfekcji, jak i w malarstwie, tak i w życiu”.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/220371949815145

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.