tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 marca 2021
  • 18 marca 2021

O Kanadzie z laureatką Nike Czytelników 2020 J. Gierak-Onoszko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

18 marca o godzinie 18.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na internetowe spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko, autorką „27 śmierci Toby’ego Obeda”. Spotkanie poprowadzi Anna Kura.

Dom jest jak człowiek: spotkanie z autorką 27 śmierci Toby’ego Obeda


Gościem siódmego spotkania z cyklu „Dom jest jak człowiek” będzie Joanna Gierak-Onoszko, autorka książki „27 śmierci Toby'ego Obeda”, wydanej w maju 2019 roku nakładem Wydawnictwa Fundacji Instytut Reportażu „Dowody na istnienie”, nagrodzonej nagrodą Nike Czytelników 2020.

Reportaż o historii Kanady, okrutnej próbie wymazania kultur i o tym, jak wielką cenę płacą za to współcześni. To też przestroga uniwersalna w swym przekazie - o niewinnych początkach zachłanności; o szacunku i jego braku, o tym, jak głębokie i daleko idące konsekwencje może mieć przyzwolenie na wykluczenie, o tym, jak, i czy w ogóle, wzrasta człowiek, którego pozbawiono korzeni, o bólu, który zostaje w narodzie przez pokolenia i o tym, jak niebezpieczne jest preparowanie historii i wymazywanie dziejów; w końcu o tym także, ile kosztuje odwrócenie wzroku. To reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Joanna Gierak-Onoszko to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Szkoły Reportażu; do 2018 roku dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. Publikowała też m. in. w „Dużym Formacie”, „Piśmie. Magazynie opinii” i „Non/fiction - nieregularniku reporterskim”; laureatka nagrody dla najlepszego reportażu prasowego na Festiwalu Wrażliwym za tekst o międzynarodowej akcji ewakuowania psa z Aleppo (2017); nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż o lekarzach i wolontariuszach pomagających uchodźcom w Berlinie (2015); zajmuje się bohaterami drugiego planu; „27 śmierci Toby’ego Obeda” to jej debiut książkowy, owoc dwóch lat spędzonych w Kanadzie.

Spotkanie online: streaming live na facebookowych profilu Muzeum Miejskiego w Tychach. Dostęp bezpłatny!

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj