tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 26 lutego 2021
  • 28 lutego 2021

Opera "Drach" nominowana w plebiscycie O!Lśnienie 2021 Onetu!

Za nami:

Opera "Drach. Dramma per musica" oraz jej twórcy - Szczepan Twardoch oraz Aleksander Nowak są nominowani w plebiscycie O!Lśnienie 2021 organizowanym przez Onet Kultura w kategorii "Muzyka klasyczna". Opera została napisana na zamówienie tyskiego festiwalu auksodrone, który odbywa się w Mediatece oraz Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Głosy można oddawać do niedzieli!Pisarz Szczepan Twardoch, autor libretta do "Dracha" nominowany został "za umiejętność wyciągnięcia esencji z wielowątkowej powieści", zaś Aleksander Nowak "za napisanie muzyki odsyłającej do początków opery i współczesności".

Obok "Dracha" wśród innych nominowanych w kategorii Muzyka klasyczna i jazz znaleźli się Dominik Wania
z wydawnictwem Lonely Shadows oraz Krzysztof Pietraszewski - kurator festiwalu Sacrum Profanum wraz ze współpracownikami.

Teraz wszystko w naszych rękach! Głosujemy na artystę, człowieka kultury, którego dzieło, kreacja, pomysł olśniły nas w minionym roku. Który twórca zostanie uznany za O!Lśnienie 2021? Głosowanie trwa do 28 lutego.

Na transmisję z wręczenia nagród Onet zaprasza 5 marca o godzinie 20.00 na www.onet.pl oraz na playkrakow.com. Retransmisja wydarzenia w TVN 6 marca o godzinie 15.50.

W plebiscycie Onetu głosujemy m.in. w kategoriach serial, muzyka popularna, muzyka klasyczna i jazz, film, literatura, czy sztuki wizualne. Aby zagłosować, trzeba wejść tutaj.

ar / tychy.info, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.