tychy.info

Reklama

Rozrywka

  • 18 lutego 2021
  • 11 marca 2021

Magia sportowego radia - spotkanie z Jerzym Górą z Radia Katowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

11 marca o godz. 18.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na internetowe spotkanie z Jerzym Górą - dziennikarzem sportowym z Polskiego Radia Katowice. Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

Reklama

Jerzy Góra podczas pożegnalnego meczu Włodzimierza Lubańskiego
Jerzy Góra podczas pożegnalnego meczu Włodzimierza Lubańskiego (z prawej) w reprezentacji w 1980 roku. Obok Zygfryd Szołtysik. · fot. Muzeum Miejskie w Tychach / materiały prasowe


18 stycznia 1954 roku po raz pierwszy pojawił się na antenie Polskiego Radia Katowice magazyn sprawozdawczy „Z mikrofonem po boiskach” - pierwsza audycja sportowa nadawana „na żywo” w historii polskiej radiofonii.

Tematem spotkania z redaktorem Jerzym Górą z Polskiego Radia Katowice będzie rola oraz znaczenie sportowego radia kiedyś i obecnie.

Jerzy Góra to wieloletni szef redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice. Pracuje w nim od 1978 roku z przerwami m.in. na szefowanie na Stadionie Śląskim i Polskiej Lidze Hokeja. Redaktor J. Góra był wysłannikiem radia na największe imprezy sportowe - igrzyska olimpijskie, piłkarskie mistrzostwa świata i Europy. W 2020 roku został laureatem konkursu „Silesia Press” za cykl programów „Widziane z Góry”.

Spotkanie prowadzi Piotr Zawadzki.
Spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)

Dostęp bezpłatny!

Więcej o wystawie czasowej „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu” przeczytacie w naszym artykule Wystawa o sportowym życiu u początków socjalizmu w Polsce.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj