tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 12 lutego 2021
  • 26 lutego 2021

Teatr Mały on-line: „Po drugiej stronie Wisły” Teatru OdRuchu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

26 lutego o 19.00 Teatr Mały w Tychach zaprasza na spektakl online Po drugiej stronie Wisły. To propozycja Teatru Odruchu.

Teatr OdRuchu, Po drugiej stronie Wisły
Teatr Mały on-line: „Po drugiej stronie Wisły” Teatru OdRuchu · fot. Teatr OdRuchu


Podobno w Skandynawii wszystko jest lepsze. Jedzenie smaczniejsze, chłopcy przystojniejsi, a Bałtyk, jakby cieplejszy. Jednak, aby to ocenić, trzeba najpierw wybrać się do Skandynawii. Tymczasem po drugiej stronie Wisły jesteśmy świadkami pośmiertnych narodzin Adonisa z Polski. Pewnego dnia, rwący nurt rzeki porwał sześć pozornie obcych sobie osób, by w jednej chwili wyrzucić ich na brzeg - po tamtej stronie. Gdzie znajdują się bohaterowie spektaklu i czy to przypadek, że znaleźli się tam wspólnie? Mimo ogromu różnic, jedna rzecz łączy ich na pewno - narodowość. Ale czym jest obywatelstwo w obliczu śmierci? Jak ocenić swoje życie i ziemię po której się stąpało, z perspektywy faktu dokonanego? Czy walka narodowego Adonisa jest zasadna?

Aby to ocenić nie wystarczy wybrać się do Skandynawii. Trzeba udać się właśnie tam - na drugą stronę Wisły.

Trzecia część „Tryptyku polskiego” Teatru OdRuchu stanowi zwieńczenie refleksyjnej podróży twórców, po kraju nad Wisłą. Po solidnej ilości znaków zapytania, bohaterowie spektaklu stawiają kropkę. To opowieść o życiu i umieraniu w Polsce: o planach, ambicjach, fobiach i o miłości. O nocnym barze w zaświatach. Spektakl dedykowany jest wszystkim tym, którzy lubią stawiać pytania, nie czekając jednoznacznej odpowiedzi.

Reżyseria: Michał Misza Czorny i Monika Szydłowiecka
Tekst i choreografia: Michał Misza Czorny
Muzyka: Marek Bula
Obsada: Jakub Gajewski, Bartosz Goździkowski, Alicja Hudeczek, Kacper Mucha, Paulina Strzoda, Monika Szydłowiecka

Producent: Teatr Mały w Tychach i Miejskie Centrum Kultury w Tychach (spektakl współrealizowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach projektu „Tyski bank kultury”). Sztuka została nagrodzona podczas konkursu Scena Tychy 2020. Zwycięzcy otrzymali budżet na realizację w 2021 roku premiery na scenie Teatru Małego.

Transmisja spektaklu na kanale YouTube Teatru Małego.

O Teatrze OdRuchuTeatr OdRuchu łączy różne formy sceniczne - ruch, taniec, słowo. To projekt stworzony przez Michała Miszę Czornego, studenta aktorstwa na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie, wieloletniego członka Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA) oraz Monikę Szydłowiecką - pedagog, aktorkę i reżyserkę.

Skład zespołu aktorskiego, tworzą wieloletni aktorzy Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA z Tychów oraz studenci Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Pracują w Tychach i w Bytomiu. Sztuki Teatru OdRuchu mówią o tym co ważne, aktualne i ponadczasowe.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj