tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

 • 11 lutego 2021
 • 4 marca 2021

Teatr Malutki: spektakl najnajowy dla najmłodszych widzów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Teatr Mały zaprasza po przerwie związanej z pandemią koronawirusa na spektakl teatru najnajowego, czyli tego skierowanego dla bardzo małych dzieci w wieku 1-3 lat. Przedstawienie nosi tytuł "Nie ma". Poprzedzają go półgodzinne warsztaty.

Nie ma - spektakl teatru najnajowego w Teatrze Małym z cyklu Teatr Malutki
Nie ma - spektakl teatru najnajowego w Teatrze Małym z cyklu Teatr Malutki · fot. Teatr Mały w Tychach


Wierzyć można na słowo, a jak NIE MA słów? Motywem przewodnim przedstawienia jest znany, szczególnie małym dzieciom, temat pojawiania się, znikania, a przede wszystkim… szukania. Jak to się dzieje, że czegoś NIE MA a jednak jest. Pojawia się, brzęczy, brzmi, błyszczy… pachnie. No i jak zachęcić do wielkich poszukiwań kogoś, kto niby NIE MA na nie ochoty…Na szczęście jest na to sposób, jaki? NIE MA co, trzeba zobaczyć i usłyszeć samemu...

,,NIE-MA” to propozycja dla najmłodszych widzów, którzy wraz z rodzicami będą mogli odkryć magiczną przestrzeń teatru, specjalnie zaaranżowaną i dostosowaną do potrzeb małych dzieci. W spektaklu, twórcy, są na wyciągnięcie ręki i wszystko, co dzieje się na scenie, odbywa się w bliskiej relacji z małą widownią. Teatr Malutki to miejsce, w którym mogą wydarzyć się rzeczy niezwykłe.

Uwaga! Każdy spektakl poprzedzają 30-minutowe spotkanie rodzinne wprowadzające do spektaklu.

Udział w spektaklu teatru najnajowego - jak przygotować dziecko i siebie?Teatrowi bardzo zależy, aby wszyscy goście czuli się wyjątkowo, bezpiecznie i komfortowo - tak, by w jak najpełniejszy sposób mogli doświadczać sztuki. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą Wam zaplanować wizytę w teatrze z dzieckiem.

 • Planując udział w wydarzeniach Teatru Malutkiego pamiętajcie, że warto przyjść wcześniej, by dać dziecku czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do udziału w wydarzeniu - stąd warsztaty rodzinne wprowadzające do spektaklu na 30 minut przed każdym ze spektakli.
 • Na miejscu będzie czekał na Was kącik do pielęgnacji malucha, a także przestrzeń do zabawy i relaksu.
 • Pamiętajcie, że spontaniczne reakcje dzieci są wspaniałe! Cieszymy się, gdy dzieci śmieją się i żywo reagują na to, co dzieje się na scenie, a głosy dorosłych są bardzo donośne i przeszkadzają naszym widzom.
 • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, prosimy aby w trakcie spektaklu pozostały one na widowni (o ile artyści wyraźnie nie zaproszą ich na scenę). Prosimy również by dziecku towarzyszył jeden opiekun.
 • Jeśli dziecko poczuje się niekomfortowo lub zacznie płakać - spróbujcie stanąć z tyłu lub wyjść na moment z sali, by dać mu chwilkę na uspokojenie. Zawsze możecie wrócić!
 • Początek spektaklu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialskich nie wpuszczamy.
 • Na widownię wchodzimy lub raczkujemy bez butów! Tuż przy scenie przygotujemy miejsce, gdzie będzie można pozostawić obuwie.


Daty spektakli:26.02.2021, godz. 13.00
26.02.2021, godz. 15.00
27.02.2021, godz. 10.00
4.03.2021, godz. 13.00
4.03.2021, godz. 15.00

Cena biletu: 40 zł (dziecko + 1 opiekun)

Twórcy: • Scenariusz i Reżyseria: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz
 • Muzyka: Marta Piwowar-Wierzbicka, Joanna Piwowar-Antosiewicz
 • Instrumenty smyczkowe: Paweł Odorowicz
 • Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
 • Choreografia: Monika Szpunar
 • Występują: Anna Białoń, Joanna Piwowar-Antosiewicz


Więcej na: teatrmaly.tychy.pl/wydarzenia/nie-ma-spektakl-naj-naj/

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj