tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 11 lutego 2021
  • 25 lutego 2021

Czwartki z paletą: Frida Kahlo - najpiękniejsza brzydka kobieta

Za nami:

Biblioteka wraz z Agnieszką Kijas - prowadzącą cykl - zapraszają na kolejne, oczekiwane, niezwykłe spotkanie z malarstwem! Bohaterką będzie Frida Kahlo, którą autorka cyklu nazwała "Najpiękniejszą brzydką kobietą". Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 25 lutego o 18.00.

czwartki z paletą


Wystarczy monobrew i kwiecisty wianek na głowie, by każdy z nas rozpoznał, że chodzi o Fridę Kahlo. Ta oryginalna malarka - uznawana za symbol narodowy Meksyku - do dziś jest wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. Frida to symbol - symbol odwagi, feminizmu, siły potrzebnej do pokonywania przeszkód i wytrwałości. A także piękna. I tu trzeba się na moment zatrzymać. Bo czy Frida była piękna?

Po odpowiedź zapraszamy na spotkanie z cyklu "Czwartki z paletą", jakie poprowadzi Agnieszka Kijas, krytyczka sztuki.

Start o godzinie 18.00. Miejsce spotkania: MBP Tychy, al. Piłsudskiego 16.

Uwaga! Na spotkanie obowiązują wejściówki, które można odbierać już od 12 lutego w Dziale Muzycznym w Mediatece. Przypominamy, że spotkanie odbywa się w reżimie sanitarnym.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.