tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 4 lutego 2021
  • 6 lutego 2021

Miejska Galeria Sztuki "Obok" czynna od 5 lutego

Miejska Galeria Sztuki "Obok" będzie otwarta dla zwiedzających od 5 lutego! Aktualnie trwają prace nad wystawą Lecha Kowalczyka "Andyjski kobierzec. Andines carpet". Wernisaż zaplanowano na 12 lutego, o godz.18.00.

Lech Kowalczyk "Andyjski kobierzec. Andines carpet", galeria sztuki Obok
Wstawa Lecha Kowalczyka "Andyjski kobierzec. Andines carpet" w Galerii Sztuki Obok · fot. Miejska Galeria Sztuki Obok


Lech Kowalczyk to absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskał w roku 1978 pod kierunkiem prof. Tadeusza Grabowskiego na kierunku projektowanie graficzne oraz u prof. Romana Nowotarskiego na kierunkch rysunek i malarstwo.

Artysta jest laureatem I nagrody w konkursach na rysunek Związku Polskich Artystów Plastyków Katowice (1978, 1979, 1982 - dwie pierwsze nagrody równorzędne). Został wyróżniony w 1989 roku przez International Art Center Kioto w 4-albumowym wydawnictwie "Contemporary Art Print of the World" (sylwetki i prace 330 artystów z 52 krajów świata).

Prace artystyczne Lecha Kowalczyka znajdują się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i kolekcjach prywatnych, a od 5 lutego będziecie mogli je zobaczyć także w Miejska Galeria Sztuki "Obok".

Galeria będzie czynna w godzinach od 10.00-18.00. Zwiedzanie będzie możliwe w reżimie sanitarnym.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.