Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 13 grudnia 2015

Nowy singiel Adama Kulisza

W przyszłym roku Adam Kulisz, muzyk pochodzący z Kobióra, będzie obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zostanie wydana jego dziesiąta płyta pt. "Blues na naszym placu". Muzyk przedstawia właśnie ostatni singiel promujący jego jubileuszowy album.Adam Kulisz to uznany gitarzysta i wokalista bluesowy. W ankiecie czytelników pisma "Twój Blues" pięciokrotnie został uznany najlepszym wokalistą bluesowym. Adam Kulisz jest kompozytorem, autorem tekstów z prawie trzydziestoletnim stażem muzycznym i sporym dorobkiem płytowym.

W grudniu 2007 roku zaprosił do wspólnego grania znakomitego perkusistę Michała "Gier" Giercuszkiewicza, wieloletniego członka grupy Dżem. Do Adama i Michała dołączył wzięty kontrabasista Mariusz "Max" Maksymowicz, co zaowocowało nagraniem znakomitej płyty "Bluesletter".

Płyta ukazała się w kwietniu, zdobywając od razu duże uznanie publiczności, jak i doskonałe recenzje krytyków muzycznych.Zespół początkowo stworzony na potrzeby płyty, po jej sukcesie zadecydował kontynuować wspólne granie biorąc udział w wielu koncertach i festiwalach (także za granicami kraju). Między innymi z dużym powodzeniem i ciepłym przyjęciem publiczności mogliśmy słuchać ich dwukrotnie na Festiwalu im. Ryszarda Riedla Ku Przestrodze, Rawa Blues, Jesień z Bluesem. Przede wszystkim jednak Kulisz Trio to setki zagranych koncertów klubowych i plenerowych.

Dynamika, profesjonalizm na najwyższym poziomie to najczęściej padajace określenia pod adresem tej formacji. Charakterystyczny, głeboki, hookerowski głos lidera grupy Adama Kulisza, polączony z energetyzująca gitarą przewodnią. Autorski program, śpiewany po polsku i po śląsku. Wysoki poziom muzyków sekcji rytmicznej. Wszystko to w połączeniu zapewnia niezapomnianą ucztę muzyczną.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.