tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 3 lutego 2021
  • 1 kwietnia 2021

[WIDEO] Andrzej Pasławski opowiada o urokach Albanii

29 marca dzięki internetowemu projektowi Miejskiego Centrum Kultury, odwiedziliśmy Albanię - "piękną nieznajomą". Opowiada o niej Andrzej Pasławski. Prelekcja jest dostępna on-line przez tydzień w wydarzeniu.

Loading...


Spotkanie będzie można obserwować poprzez stronę facebookową Klubu Wilkowyje:
www.facebook.com/klub.wilkowyje.mck

- Opowieścią „Albania - piękna nieznajoma” chcę pokazać Albanię - kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy - jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko - niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki - mówi Andrzej Pasławski.

- Pokażę Albanię - tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-kilometrów to czasem 9-godzinne zmagania z terenem.

- Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż... nie taki diabeł straszny - dodaje podróżnik.

- Albania to nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży, spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych.

A. Pasławski chce podzielić się z nami swoimi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa. Swoim doświadczeniem służy „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.

Więcej informacji o podróżach gościa MCK można uzyskać na stronie: www.fotolandia4x4.com

Prelekcja będzie dostępna przez tydzień w wydarzeniu na Facebooku Klubu Wilkowyje MCK.

ar / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.